EstateGuru on peagi sisenemas Iiri turule

EstateguruEelmisel nädalal võtsid kaasasutaja ja CEO Marek Pärtel ning äriarendusjuht Daniil Aal osa Eesti peaminister Jüri Ratase visiidist Dublinisse, olles liikmed Eesti äridelegatsioonis. EstateGuru on Iiri turule sisenemist ette valmistanud juba viimased 12 kuud ning loodab juba peagi avada sel turul esimese investeerimisvõimaluse.

„Iirimaa sai viimase majanduskriisi ajal 2008 palju kahjustada, kuna kukkusid kuni 60%. Kukkumise põhjus oli osaliselt ülemaailme majanduskriis ning osaliselt liigne kinnisvara pakkumine. Enne kriisi laenasid raha põhimõtteliselt kõigile. Inimesed olid võimendust võtnud rohkem kui neil varasid oli ning kui kinnisvaraturg kukkus kokku, kaotasid tuhanded inimesed kõik oma investeeringud. Eluasemete arendusmaht ulatus aastal 2007 lausa 90 000 elamuühikuni (2005 ja 2007 aasta vahel kokku 250 000 ühikut), võrreldes 14 000 ühikuga eelmisel aastal. Majanduskriis külmutas Iiri turul elamuarenduse ning laenamise mitmeks aastaks, mis omakorda viis praeguse olukorrani, kus suurtes linnades on suur eluasemete puudus. Erinevate prognooside põhjal on aastane nõudlus 25 000 – 30 000 elamuühiku juures. Üks suuremaid eluasemete nappuse taga seisvaid põhjusi on arendajate ligipääs finantseeringule, kuna pangad on muutunud kinnisvaraarendajate suhtes liiga ettevaatlikuks. See on suurim põhjus, miks lähikuudel Iiri turule siseneb.” – me tahame aidata lahendada Iirimaa eluasemete nappuse probleemi!

„Me näeme suurt potentsiaali Iiri turule sisenemises. Iiri ja Eesti turgude tsüklilisuses on mitmeid sarnasusi“, kommenteeris Marek põhjuseid, miks on fookuses Iiri turg.

Keskel Eesti peaminister Jüri Ratas, vasakul äriarendusjuht Daniil Aal ning paremal Estateguru kaasasutaja ja CEO Marek Pärtel.
Kohtumistel kohalike ärimeestega sõnas Ratas, et Eesti ettevõtted on huvitatud aitama kaasa Iirimaa eluasemete nappuse probleemi lahendamisel tuues turule puitmajad ning luues uusi finantseerimisvõimalusi kinnisvaraarendajatele.

Olles üks kiiremini kasvavaid Eesti Fintech ettevõtteid on tiim tänulik Eesti Valitsuse ning EASi (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus oli äridelegatsiooni organiseerija) jätkuva toetuse eest (olenemata võimul olevast erakonnast) aitamaks Eesti ettevõtetel end välisturgudele eksportida.

Me usume, et Eestisse tehtud välisinvesteeringutega võrdselt oluline on viia kiirelt kasvavaid ja innovatiivseid Eesti ettevõtteid välisturgudele, eesmärgiga tutvustada Eesti innovatiivsust ja oskusi nii Euroopale kui ka globaalsetele turgudele. Viimaste kümnendite jooksul on Eestist saanud tehnoloogiavaldkonna innovatsiooni bränd ja üks esinumbreid maailmas (Headeks näideteks on e-residentsus, Skype ja Transferwise). tiim annab endast parima, et viia Eesti globaalsele Fintech kaardile.

Eestis baseeruv .co on juhtiv veebipõhine ühisrahastusplatvorm lühiajaliste ning keskmise pikkusega kinnisvara tagatisel laenude vahendamisel Mandri-Euroopas. 2014. aastal rajatud platvormil on tänaseks üle 10 000 investori 45 riigist ning tänaseks on EstateGuru rahastanud üle 42 000 000 EUR eest laene kolmes Balti riigis. Hiljuti avas EstateGuru Soome turu, tuues platvormile esimese Soome laenu (1,65 miljonit eurot suur sildlaen Eesti juhtivale trükikojale, kes siseneb Soome turule).

2018. aastal on lisaks Iirimaale kavas siseneda UK ja Hispaania turule, mida hetkel ettevalmistatakse.

180208 EstateGuru on peagi sisenemas Iiri turuleKeskel Eesti peaminister Jüri Ratas, vasakul äriarendusjuht Daniil Aal ning paremal Estateguru kaasasutaja ja CEO Marek Pärtel.

EstateGuru on peagi sisenemas Iiri turule

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC