Euro Kinnisvarateenused: Hoogsalt kasvab soomlaste huvi Eesti kinnisvara ja eestlaste huvi Soome kinnisvaraobjektide vastu

Eesti ettevõtted ja eraisikud ostavad, müüvad, üürivad või annavad üürile üha enam kinnisvara ka väljaspool Eestit, sealhulgas tehakse järjest rohkem tehinguid põhjanaabrite juures.

Kõigile on ka teada, et paljud Soome ettevõtted on toonud oma tootmise või teenused Eestisse. Põhjuseks on geograafiline lähedus, ettevõtjasõbralikum maksupoliitika ja madalam palgatase.

Soome ja Eesti klientide kinnisvaraotsingute hõlbustamiseks alustas Euro Kinnisvarateenused koostööd Soome kinnisvaraettevõttega Suomen Kiinteistöinstituutti OY LKV-ga.

Suomen Kiinteistöinstituutti OY LKV esindaja sõnul on viimastel aastatel paljud Eesti ettevõtted läinud Soome turule oma toodangut ja teenuseid pakkuma. Huvi põhjuseks on Soome suurem rahvaarv ja ostujõulisem ostja. Majanduslanguse ajal vähenes nõudlus Eestis kaupade ja teenuste järele drastiliselt.

Paljudel Eesti ettevõtetel oligi ainus võimalus ellujäämiseks otsida ostjaid väljaspoolt oma riiki. Seoses sellega on Soomes suurenenud ka kinnisvarahuviliste hulk Eestist. Enim soovitakse erinevaid lao- ja kaubanduspindu.

Kahe ettevõtte koostöö eesmärgiks on teha klientide elu kergemaks nii Eesti kui Soome poolel, et kliendid saaksid väikseima ajakuluga leida endale sobiliku kinnisvara naaberriigis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal