Favorte: Tallinna piirile kerkib pea 10 000 m2 suuruse lao- ja tootmispinnaga ärikeskus

Kinnisvaraarendaja Favorte ja Eventus sõlmisid ehituslepingu 9500-ruutmeetrise lao- ja tootmishoone rajamiseks Vana-Narva maantee 3 kinnistule. Ehitustegevus algab lähinädalatel ja Iru Ärikeskuse nime kandev valmib 2022. aasta sügisel.

-Iru piirkonda ootab lähiaastatel ees ümbersünd – järgmise aasta jooksul tehakse korda Vana-Narva maantee ja Saha-Loo tee ristmik, millega rekonstrueeritakse ka Iru Ärikeskuse esine maanteelõik. Samuti aitab Väo liiklussõlme peatne valmimine kaasa Maardu ja ümbritsevate suurte kaubateede ühenduste sujuvale toimimisele,“ ütles Favorte müügijuht Ivo Tammearu.

Tänu pikalt planeeritud infrastruktuuriprojektide valmimisele kasvab piirkonna potentsiaal tootmis- ja logistikavaldkonna ettevõtete silmis. „Tegu on alati olnud logistiliselt väga hea asukohaga – lisaks läheduses paiknevatele haruraudteedele, Narva maanteele ja Tallinna ringteele asub 10-minutilise sõidu kaugusel uuenduskuuri läbinud sadam, mille kaubakäive moodustab umbes 40% kogu Eestit läbivate transiitkaupade mahust,“ lausus Tammearu.

Iru Ärikeskuse ehitaja Eventus Ehituse juhataja Lauri Kaska sõnul on tegemist väga põneva projektiga. „Eventus on ehitanud ca paarkümmend stock-office tüüpi hoonet, aga iga on omal moel väljakutsuv. Täna on peamisteks murekohtadeks nii materjalide kui tööjõu kättesaadavus ja hind. Nagu Favorte arendajana, keskendume meie ehitajana eelkõige lõppklientide vajadustele ja sellest tulenevate lahenduste realiseerimisele parimal võimalikul moel,“ märkis Kaska.

Hoonet projekteerides oli eesmärgiks luua võimalikult paindlik lahendus, mille puhul oleks ruum kergesti jagatav vastavalt üürnike vajadustele. „Seetõttu on välisperimeetri seinad pigem nagu nahk, mis on ümber kandekarkassi tõmmatud,“ iseloomustas Jüri Pilliroog arhitektibüroost kerkivat hoonet. „Kuigi on valmis, hakkab see ehitusprotsessi ja hilisema kasutuse käigus oma elu elama, et käia kaasas ettevõtete kasvava nõudlusega rätsepatööna valminud äripindade järele,“ lisas Pilliroog.

üüripinnad jäävad suurusvahemikku 350-1130 ruutmeetrit, seejuures saab erinevaid bokse omavahel kombineerides moodustada kuni 9500 ruutmeetrit äripinda. Esimesed üüripindade broneeringud on juba tehtud ja huvilistel tasub kiiresti reageerida,“ sõnas Favorte müügijuht.

Iru Ärikeskuse kohta leiab lisainfot arenduse veebilehelt: iruarikeskus.favorte.ee

Favorte OÜ on 1993. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte. Favorte eesmärk on kaasaegse ja innovaatilise, samas harmoonilise ja inimlikke vajadusi arvestava elu- ja töökeskkonna loomine, pakkudes energiasäästlikke, personaliseeritud ja funktsionaalseid ruumilahendusi. www.favorte.ee

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC