Ida-Viru maade turg eelmisest aastast aktiivsem

Ida-Virumaal on käesoleva aasta esimese kaheksa kuu jooksul tehtud maa-ameti andmetel 290 tehingut hoonestamata maaga. Aastaga on maatehingute hulk suurenenud veerandi võrra, hinnalanguse tõttu on tehingute kogukäive langenud.

Valdav osa maatehingutest ehk 195 on tehtud maatulundusmaaga, kus omanikku on vahetanud 21 miljonit hektarit maad koguvärtusega 60 miljonit krooni. Maatulundusmaa tehingute keskmiseks ruutmeetrihinnaks on Ida-Virumaal olnud 4 krooni, kuid maksimaalne on küündinud ka 48 kroonini.

maatulundusmaade tehingute ruutmeetri mediaanhind oli 1,8 krooni. See tähendab, et pooled tehingud tehti 1,8 kroonisest ruutmeetri hinnast kallimalt ja pooled odavamalt. Eelmise aasta samal perioodil oli Ida-Virumaa maatulundusmaa tehingute keskmine ruutmeetrihind 2,89 krooni ja mediaanhind 1 kroon.

Tehingutest järgmise suure osa moodustavad tehingud elamumaaga. tehinguid tehti samal perioodil Ida-Virumaal 68. Elamumaa tehingute kogumaksumuseks oli 12 miljonit krooni.

tehingute ruutmeetrihind oli vahemikus 8,82 kuni 454 krooni. Keskmiseks hinnaks kujunes 85 kr/m². Aasta tagasi tehti elamumaaga Ida-Virumaal tehinguid 57 ning nende keskmine oli 139 kr/m².

tehingutega omanikku vahetanud maatüki suurus oli käesoleva aasta jaanuarist augustini tehtud tehingute puhul keskmiselt 2150 m² suurune.

maatehingutest ülejäänud ehk 27 tehingute tehti muu maaga, sega-, tootmis- ja ärimaaga. Nende tehingute maht on sedavõrd väike, et usaldusväärseid järeldusi nende andmete baasilt teha ei saa.

Kokkuvõtteks tuleb öelda, et Ida-Viru maade turg on käesoleval aastal eelmisest aastast märksa aktiivsem. Aktiivsust on aidanud kasvatada langenud hinnad, mis on turule toonud uut nõudlust.

Ida-Virumaa maatehingute arv

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC