Kapitel: I.P.Pavlova 5 büroohoone Prahas sai BREEAM In-Use rohesertifikaadi tasemel Very Good

KapitelKapitel jätkab investeeringuid oma kinnisvaraportfelli ökoloogilise jalajälje vähendamisse – Prahas asuv I.P. Pavlova 5 büroohoone sai rahvusvahelise BREEAM In-Use rohesertifikaadi tasemel Very Good. Tegemist on kvaliteedimärgiga, mis kinnitab hoone väikest keskkonnamõju, inimsõbralikkust ning pakutavate lisateenuste ja töökeskkonna kõrget kvaliteeti.

„Kapitel on alates hoone omandamisest 2017. aastal pidevalt investeerinud töökeskkonna ja teenuste parendamisse ja ökoloogilise jalajälje vähendamisse. Näiteks oleme renoveerinud kõik büroohoone üldalad ning asendanud sealsed luminofoorvalgustid LED valgustitega, rajanud hoone katusele haljastatud ja möbleeritud Wi-Fi ühendusega terrassi ning parkimiskorrusele rattaparkla koos pesemisvõimalustega. Järgnevatel aastatel teeme mahukaid investeeringuid tehnosüsteemidesse, et veelgi parendada hoone kasutusmugavust. Väljastatud rohesertifikaat ja üüripindade täielik hõivatus tõendab, et oleme teinud õigeid valikuid. Sama lähenemist jätkame ka kõigis tulevastes Kapiteli Praha büroohoonetes,“ ütles Kapiteli investeeringute juht ning Tšehhi ettevõtte juht Holger Tilk.

BREEAM rohesertifikaadi väljastamise käigus hinnati Praha kesklinna prestiižses piirkonnas ja linna ühel tuiksoonel asuvat I.P.Pavlova 5 büroohoonet kaheksas kategoorias: kasutajate tervis ja heaolu, vee- ja energiatarve, transpordiühendused, jäätmemajandus, turvalisus, ehitustehnilised lahendused, maakasutus ja keskkonnamõju.Sertifitseerimisprotsessi tulemusena väljastati büroohoonele BREEAM In-Use rohesertifikaat tasemel Very Good. Sertifitseerimise viis läbi ENVIROS s.r.o.

Kapiteli portfelli kuuluvatest büroohoonetest on BREEAM In-Use rohesertifikaat tasemel Very Good lisaks I.P.Pavlova 5 hoonele ka Sõpruse Ärimajal Tallinnas. Vilniuses asuval Narbuto 5 büroohoonel on BREEAM In-Design sertifikaat tasemel Very Good, mis kinnitab, et hoone projekteeriti ja ehitati jätkusuutlikkuse põhimõtetest lähtuvalt. . Tallinnas asuva Delta Plaza sertifitseerimisprotsessi alustab Kapitel tänavu.

Kapitel on projekteerinud mõlemad ehituses olevad bürookompleksid, Arter kvartal Tallinnas ning Elemental Skanste Riias, vastavalt BREEAM New Construction rohesertifikaadi Excellent tasemele.

Kapitel on Baltikumi suurimaid kinnisvaraettevõtteid, mille portfellis on üle 244 000 m² üüritavat pinda. Ettevõte omab nelja büroohoonet (Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja Tallinnas, Narbuto 5 Vilniuses ja I.P. Pavlova 5 Prahas) ning osalust neljas ostukeskuses (Spice ja Spice Home Riias, Panorama Vilniuses, Viru Keskus Tallinnas). Ettevõttele kuulub Nordic Hotel Forum (opereerib OÜ Nordic Hotels) ning koos AS-iga Infortar Tallink City Hotel, mida opereerib Tallink Hotels. Lisaks omab ettevõte osalust Kapitel Logistics OÜ-s, millele kuulub kaks logistikakeskust Tallinna ringteel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC