Kinnisvarahinnad teevad taas rekordeid

Kuigi korterite müügipakkumiste arv on aasta jooksul kordades tõusnud ja ruutmeetrihinnad on rekordilised, pole kinnisvaraspetsialistide sõnul hinnalangust oodata.

Kui kevadel Tallinna vanemate korterite veidi langesid, siis praeguseks on hinnad jällegi tõusnud, jõudes rekordtasemeni. Kesklinna korterite ruutmeetri on kerkinud 10 000 krooni võrra võrreldes aastataguse ajaga, kirjutab Äripäev.

Kõige suurem müügisurve on Lasnamäe 3toalistel korteritel, mille on aasta jooksul tõusnud viis korda. Kui müügikuulutuste statistika järgi on keskmine 3toalise korteri ruutmeetri 22 281 krooni, siis tehinguid tehakse Lasnamäel 18 000-20 000 krooniga ruutmeetri eest. Kõige paremini lähevad kaubaks renoveeritud korterid, sest remonti teha ei taheta, kuna ehitajate leidmine on keeruline.

Kesklinna korterite müügipakkumiste arvu kasvu peamine põhjus on inimeste soov oma investeeringust kasum välja võtta, sest suurt hinnatõusu enam ei oodata.

Artikli autor on Päevaleht. Artikkel on avaldatud 23.10.2006 väljaandes Eesti Päevaleht – http://www.epl.ee/artikkel/359793

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC