Ajaleht: kinnisvarahinnad teevad taas rekordeid

TALLINN, 23. oktoober, BNS – Kuigi korterite müügipakkumiste arv on aasta jooksul kordades tõusnud ja ruutmeetrihinnad on rekordilised, pole kinnisvaraspetsialistide sõnul hinnalangust oodata, kirjutas Äripäev.

Kui kevadel Tallinna vanemate korterite hinnad veidi langesid, siis praeguseks on hinnad jällegi tõusnud, jõudes rekordtasemeni. Kesklinna korterite ruutmeetri hind on kerkinud 10.000 krooni võrra võrreldes aastataguse ajaga, märkis ajaleht.

YIT Ehituse kinnisvaraosakonna müügijuht Tõnu Toompark nimetas vahepealset 10-protsendist hinnalangust marginaalseks ning ajutiseks.

Kõige suurem müügisurve on Lasnamäe kolmetoalistel korteritel, mille pakkumiste arv on aasta jooksul tõusnud viis korda. “Hinnatõus toob ikka kaasa pakkumiste hulga kasvu. Tänased Lasnamäe korteriomanikud on pööranud pilgu elamurajoonidesse, et hankida endale krunt, ridaelamu või eramaja,” selgitas Uus Maa tegevdirektor Jaanus Laugus.

Kui müügikuulutuste statistika järgi on keskmine kolmetoalise korteri ruutmeetri pakkumishind 22.281 krooni, siis tehinguid tehakse Lasnamäel 18.000-20.000 krooniga ruutmeetri eest. Kõige paremini lähevad kaubaks renoveeritud korterid, sest remonti teha ei taheta, kuna ehitajate leidmine on keeruline.

Kuna uute ja vanade korterite hinnavahe on suur, ostetakse praegu just vanemaid kortereid, kuid märkimisväärset hinnatõusu Laugus Lasnamäe piirkonda ei prognoosi.

Tallinna kesklinna korterite müügipakkumiste arvu kasvu peamise põhjusena nimetas Laugus inimeste soovi oma investeeringust kasum välja võtta, sest suurt hinnatõusu enam ei oodata. “Kui näiteks keegi kaks aastat tagasi kesklinnas kinnisvara ostis, siis poole aasta pärast võis ta endale õlale patsutada ja öelda, et väga hea tehing. Täna ma soovitaks küll ostjatel oma otsused läbi mõelda,” lausus Toompark.

Märgatavaks tendentsiks kogu kinnisvaraturul on tema sõnul müügiperioodi pikenemine. “Kliendid tahavad võrdlemiseks aega võtta ja see on väga mõistlik. Vajadused on emotsioonidest võitu saanud. Pakkumisi on palju ning inimestel on tekkinud rohkem valikuvõimalusi,” rääkis Toompark. Seda, et hinnad mitmekordistunud müügipakkumiste tõttu langema võiksid hakata, Toompark enda sõnul ei usu.

Artikli autor on BNS. Artikkel on avaldatud 23.10.2006 väljaandes BNS – http://www.bns.ee

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal