Kinnisvarahinnad teevad taas rekordeid

Kuigi korterite müügipakkumiste arv on aasta jooksul kordades tõusnud ja ruutmeetrihinnad on rekordilised, pole kinnisvaraspetsialistide sõnul hinnalangust oodata.

Kui kevadel Tallinna vanemate korterite hinnad veidi langesid, siis praeguseks on hinnad jällegi tõusnud, jõudes rekordtasemeni, kirjutas Äripäev. Kesklinna korterite ruutmeetri hind on kerkinud 10 000 krooni võrra võrreldes aastataguse ajaga.

YIT Ehituse kinnisvaraosakonna müügijuht Tõnu Toompark nimetas vahepealset 10-protsendist hinnalangust marginaalseks ning ajutiseks.

Kõige suurem müügisurve on Lasnamäe 3-toalistel korteritel, mille pakkumiste arv on aasta jooksul tõusnud viis korda.

«Hinnatõus toob ikka kaasa pakkumiste hulga kasvu. Tänased Lasnamäe korteriomanikud on pööranud pilgu elamurajoonidesse, et hankida endale krunt, ridaelamu või eramaja,» selgitas Uus Maa tegevdirektor Jaanus Laugus.

Kui müügikuulutuste statistika järgi on keskmine 3-toalise korteri ruutmeetri hind 22 281 krooni, siis tehinguid tehakse Lasnamäel 18 000-20 000 krooniga ruutmeetri eest. Kõige paremini lähevad kaubaks renoveeritud korterid, sest remonti teha ei taheta, kuna ehitajate leidmine on keeruline.

Artikli autor on Postimees. Artikkel on avaldatud 23.10.2006 väljaandes Postimees –

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine