Kohus jättis täies ulatuses rahuldamata AS-i Riigi Kinnisvara hagi AS Tallinna Vesi vastu

25.02.2013.a jättis täies ulatuses rahuldamata AS-i hagi AS-i Tallinna Vesi vastu. RKAS on 100% riigi omandis olev äriühing, mis vaidlustas Ettevõtte erastamise aluseks olnud kahesed tariifid, väites, et Tallinna vangla osas RKAS-iga juriidilise isiku tariifiga arveldamine olevat ebaseaduslik ning arveldama peaks füüsilisele isikule mõeldud tariifiga. RKAS nõudis AS-ilt Tallinna Vesi väidetavalt RKAS-il tekkinud kahju kompenseerimist summas 301 987,35 eur, selgitamata oma nõude õiguslikku alust.

leidis, et AS Tallinna Vesi on kohustatud täitma ning järgima Tallinna linna veehinna määrusi, millest ei tulene erandit Tallinna vanglale ega RKAS-ile, mistõttu ei olnud Ettevõttel õigust ega ka võimalust osutada neile juriidilistele isikutele teenust füüsilisele isikule kehtestatud hinnaga. Vastupidine tegevus oleks tähendanud kehtivate õigusaktide rikkumist. Kohus juhtis tähelepanu asjaolule, et RKAS-il oli võimalus taotleda Tallinna Linnavalitsuselt erandi tegemist Tallinna Vanglale (mida RKAS ka taotles 2005 aastal) ning kui keeldus erandi tegemisest oli RKAS-il võimalik keeldumine vaidlustada Halduskohtus, mida RKAS ei teinud.

31. augustil 2012.a esitas RKAS ettevõtte vastase hagiga sarnastel alustel kaebuse ka Tallinna linna vastu, kuid halduskohtule. Nii Tallinna Halduskohus kui ka Tallinna Ringkonnakohus jätsid RKAS kaebuse rahuldamata ja Riigikohus ei võtnud asja menetlusse. Tallinna Ringkonnakohus järeldas nüüdseks jõustunud lahendis muuhulgas, et Tallinna linna vastavad veehinna määrused ei ole ilmselgelt tühised, vaid kehtivad.

RKAS-il on õigus Harju Maakohtu 25.02.2013.a otsus edasi kaevata Tallinna Ringkonnakohtule 30. päeva jooksul.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC