Kommentaar: Üürihindade langus pidurdub

Tallinna elamispindade üüriturul on ruutmeetri pakkumishinnad portaali KV.EE andmetel 2007. aasta tipu 140–150-krooniselt tasemelt langenud 80 krooni piirimaile.

Selle põhjuseks on kiire üüripakkumiste arvu suurenemine ja asjaolu, et praegu eelistavad inimesed elamispinna ostmisele üürimist.

Üüripindade on märkimisväärselt suurenenud. Elamispinda otsivad inimesed on ebakindlad nii töökoha kui ka palga säilimise osas ning seetõttu on riskivabam otsus elamispinna ostmise asemel see üürile võtta.

Suurenev peaks hindu tõstma. Samuti peame tõdema, et on suurenenud veelgi enam ja seetõttu on üürihinnad viimasel ajal langenud. Üüripindade pakkumine on suurenenud eelkõige selle arvelt, et inimesed lükkavad madala võimaliku müügihinna taseme tõttu müüki paremate aegade ootuses edasi. Vahepealsel ajal antakse vara üürile.

Üüriturule on tulnud ka kinnisvaraarendajaid, kes tühjana seisvate korterite kulusid osaliseltki loodavad neid välja üürides katta.

Väljaüürimine pole mõttekas

Samal ajal jäävad elamispindade üürihinnad praegu alla taseme, mis võimaldaks omanikul üüripinnalt mõistlikku teenida. Omanikud on seda ka mõistnud ja üüripakkumiste arv on vaikselt vähenema hakanud. See tähendab, et loota võiks üürihindade languse pidurdumist või vähemalt aeglustumist.

Lähikuudel üüriturul olulisi muutusi tõenäoliselt ei tule. Turg on endiselt aktiivne, kuigi selle aktiivsuse mõõtmine on pigem tunnetuslik, sest usaldusväärseid statistilisi andmed üürituru kohta kusagilt võtta ei ole.

Üürilevõtjate elu on jätkuvalt lahe – pakkumisi on palju ja nende seast saab valida.

Unistada küll võib, aga tõenäoliselt jääb utoopiliseks lootus, et kusagilt on võimalik eluruum üürile võtta selle eest ainult kommunaalkulusid tasudes.

Artikkel ilmus 05/08/2009 väljaandes Eesti Päevaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 88 = 95

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine