KV.EE kinnisvaraturu ülevaade: Kinnisvaratunneli lõpus paistab üha enam valgust

Illustratsioon07. augustil ilmus järjekorras neljas KV.EE kinnisvaraturu ülevaade. Ülevaade tõdeb, et kinnisvaraturu tunneli otsas on näha üha enam valgust. See võiks tähendada seda, et peatselt hakkame jõudma kinnisvaraturu stabiliseerumise faasi.

„Täna on endiselt kinnisvaraturgu iseloomustavad näitajad „sügaval punases“, kuid tundub, et allasuunas liikumise kiirus hakkab vaikselt juba vähenema,“ kommenteeris ülevaate koostaja ja Grupp OÜ juhatuse liige Tõnu Toompark.

Positiivsete märkidena kinnisvaraturul tuleb välja tuua jätkuvalt madalal tasemel ning üha allapoole rühkiv euribor, mis on baasiks enamusele eluasemelaenudele. Samuti on turul tunda suvele ebakohast tehingute aktiivsuse tõusu.
Illustratsioon
Kahtlemata on oluline positiivne ’i vihje, et nad võiksid kaaluda eluasemelaenu omafinantseeringu määra vähendamist.

„Tahame jätkuvalt olla kvaliteetseim objektiivse turuinfo allikas,“ tõi välja portaali KV.EE juhatuse liige Tarvo Teslon. „Paistab, et see on jälle õnnestunud.“

kinnisvaraturu ülevaade kajastab kinnisvaratrende kõikides suuremates Eesti linnades, sealhulgas Tallinna linnaosades.

Avaldatud turuülevaate näol on tegemist üks kord kvartalis ilmuva ülevaatega, mis on tasuta alla laetav veebilehtedel www.kv.ee ja www.adaur.ee.

Kinnisvaraportaal on tegutsenud alates 1999. aastast. Täna on portaaliga liitunud üle 300 kinnisvarafirma ja ca 1500 maaklerit. Portaalis on hetkel üle 45 000 kuulutuse maakleritelt ja omanikelt. Portaali haldab firma Diginet OÜ, mis kuulub Moonfish Media gruppi koos oksjoniportaali osta.ee ja kolme Leedu portaaliga.

Grupp OÜ on asutatud 2002. a. Ettevõte tegeleb kinnisvaraturu monitooringu, prognooside, ülevaadete, analüüside koostamisega, koolituse ja kinnisvara-alaste konsultatsioonidega.

Ülevaade

Lisainfo

Tarvo Teslon

+372 510 6464
tarvo@
www.kv.ee
MA
Grupp OÜ
+372 525 9703
tonu@.ee
www.adaur.ee
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC