KV.EE kinnisvaraturu ülevaade: Eluasemelaenude turg on ärkamas varjusurmast

KV.EE kinnisvaraturu ülevaade 2010 iii kvartalTäna 09/11/2010 ilmus järjekordne KV.EE kinnisvaraturu ülevaade. Ülevaade tõdeb, et tänane elamispindade turg on hinnapõhja läbinud, kuid liigseks eufooriaks siiski põhjust ei ole.

„Elamispindade turg küll liigub positiivses suunas, kuid üldine majanduskeskkond mingit uut buumi niipea ei luba,“ manitseb ülevaate koostaja analüütik Tõnu Toompark. „Üks positiivsemaid tegureid on eluasemelaenude turu ärkamine varjusurmast, kuid eks lähimad kvartalid näita, kas tegemist on jätkusuutliku tõusu või ajutise anomaaliaga.“

Laenuturu tärkamise kõrval toob Toompark välja elamispindade uusarenduse turu, kus uusi projekte tuleb nagu Vändrast saelaudu. “Arendusturg on oluliselt aktiveerunud, kuid seda veel eelkõige Tallinnas. Erinevalt buumiajast on täna selgelt väljajoonistunud erineva hinnatasemega piirkonnad, mis näitab turu terve konkurentsi funktsioneerimist,” leiab Tõnu Toompark.

Portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon toob välja värske ülevaate eristuva külje: „Oleme ülevaates pööranud tähelepanu eelkõige sellele, et kaetud oleksid kõik Eesti maakonnakeskused. KV.EE ülevatest saab tasuta kasulikku infot ilma mingi liialduseta iga eestimaalane.“

Kinnisvaraportaal KV.EE on tegutsenud alates 1999. aastast. Täna on portaaliga liitunud üle 300 kinnisvarafirma ja ca 1500 maaklerit. Portaalis on hetkel üle 45 000 kuulutuse maakleritelt ja omanikelt. Portaali haldab firma Diginet OÜ, mis kuulub Moonfish Media gruppi koos oksjoniportaali osta.ee ja kolme Leedu portaaliga.

Adaur Grupp OÜ on asutatud 2002. a. Ettevõte tegeleb kinnisvaraturu monitooringu, prognooside, ülevaadete, analüüside koostamisega, koolituse ja kinnisvara-alaste konsultatsioonidega. Adaur Grupp OÜ missioon on muuta Eesti kinnisvaraturg läbipaistvamaks.

Ülevaade

Lisainfo

Tarvo Teslon
KV.EE
+372 510 6464
tarvo@kv.ee

www.kv.ee

Tõnu Toompark MA
Adaur Grupp OÜ
+372 525 9703
tonu@adaur.ee
www.adaur.ee

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC