KV.EE kinnisvaraturu ülevaade: Loid laenude väljastamine pärsib eluasemeturgu (1)

07. mail ilmus järjekordne kvartaalne KV.EE kinnisvaraturu ülevaade. Ülevaade tõdeb, et võrreldes aastataguse ajaga on endiselt olulises languses. Küll tasub aga tähelepanu pöörata sellele, et turu stabiliseerumine jääb eelmise aasta teise poole ja on mitmeid märke, et sügavamale turg ei kuku.
Illustratsioon
„Erinevalt äripindade turust on elamispindade turul hinnatasemed leidnud põhja. See ei tähenda veel, et põhja leidmisele peaks järgnema hinnatõus,“ tõi välja ülevaate koostaja kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark. „Hindade püsima jäämine on selge sõnub uutele kodusostjatele, et ostetava vara väärtus enam ei kuku.“

„Taas peadtõstev kinnisvaraturg on kinnisvaraturu ülevaate viinud uuele tasemele. Endise Eesti kuue suurema linna asemel oleme nüüd värskesse ülevaatesse kokku koondanud kõikide maakonnakeskuste ja veel mõnede suuremate-olulisemate piirkondade kinnisvaraturu info,“ tõi ülevaate uuendused välja Tarvo Teslon, kinnisvaraportaali KV.EE juhatuse liige.

Avaldatud turuülevaate näol on tegemist üks kord kvartalis ilmuva ülevaatega, mis on tasuta alla laetav veebilehel www.kv.ee/turuylevaade.

Kinnisvaraportaal on tegutsenud alates 1999. aastast. Täna on portaaliga liitunud üle 300 kinnisvarafirma ja ca 1500 maaklerit. Portaalis on hetkel üle 45 000 kuulutuse maakleritelt ja omanikelt. Portaali haldab firma Diginet OÜ, mis kuulub Moonfish Media gruppi koos oksjoniportaali osta.ee ja kolme portaaliga.

OÜ on asutatud 2002. a. tegeleb kinnisvaraturu monitooringu, prognooside, ülevaadete, analüüside koostamisega, koolituse ja kinnisvara-alaste konsultatsioonidega. OÜ missioon on muuta Eesti kinnisvaraturg läbipaistvamaks.

Ülevaade

  • Ülevaade on alla laaditav aadressilt:
  • Viide online-pressikonverentsi küsimustele ja vastustele:

Lisainfo

Tarvo Teslon

+372 510 6464
tarvo@kv.ee
www.kv.ee
Tõnu Toompark MA

+372 525 9703
tonu@adaur.ee
www.adaur.ee
One comment on “KV.EE kinnisvaraturu ülevaade: Loid laenude väljastamine pärsib eluasemeturgu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

26 − 18 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine