KV.EE kinnisvaraturu ülevaade: Kinnisvaraturg otsib stabiilset arenguperspektiivi

KV.EE kinnisvaraturu ülevaade: 2011 II kvartalTäna ilmunud KV.EE kinnisvaraturu ülevaade toob välja, et kinnisvaraturgu mõjutavad tegurid on nüüdseks positiivsesse suunda pöördunud. Positiivset trendi näitavad nii ehitusmahud, kinnisvarainvesteeringud, kasvama on hakanud laenukäibed ja fakt, et uusi eluruume valmib järjest rohkem.

„Maailma finantskriisi tingimustes läheb Eesti elamispindade turul üllatavalt kästi,“ kommenteerib KV.EE kinnisvaraturu ülevaate koostaja Tõnu Toompark. „Seni ei ole kauged tegurid suurt kohalikku elamispindade turgu mõjutama pääsenud ning kriisist ülesaanuna liiguvad kõik näitajad positiivses suunas.“

Majandusteguritest ehk ühe olulisema tegurina võiks välja tuua eluasemelaenude väljastamise suurenemise, mis vaatamata juba aastaid tulnud positiivsetele sõnumitele nüüdseks tõesti suurenema on hakanud. Mõistlikul 3,3% tasemel püsib ka eluasemelaenude intressimäär.

Positiivsed arengud kinnisvara- ja just eriti elamispindade turul ei haaku niivõrd kinnisvara hinnaga, vaid eelkõige tehingute arvuga. Stabiilne tehingute arv ja prognoositav hinnaperspektiiv on need tegurid, mis tagavad kinnisvara likviidsuse ja uute koduotsivate klientide julgustunde turule siseneda.

Portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon toob positiivsete nootide seas välja ka negatiivset: „Portaali statistika näitab, et korterite üüripakkumiste arv on hakanud kahanema. Täna on turul pakkumisel aastatagusega võrreldes ligi kolmandiku võrra vähem üüripakkumisi. See tähendab, et konkurents selles sektoris hõreneb.“

Avaldatud kinnisvaraturu ülevaate näol on tegemist üks kord kvartalis ilmuva ülevaatega, mis on tasuta alla laetav veebilehelt www.kv.ee.

Kinnisvaraportaal KV.EE on tegutsenud alates 1999. aastast. Täna on portaaliga liitunud üle 300 kinnisvarafirma ja ca 1500 maaklerit. Portaalis on hetkel üle 45 000 kuulutuse maakleritelt ja omanikelt. Portaali haldab firma Diginet OÜ, mis kuulub Moonfish Media gruppi koos oksjoniportaali osta.ee ja kolme Leedu portaaliga.

Adaur Grupp OÜ on asutatud 2002. a. Ettevõte tegeleb kinnisvaraturu monitooringu, prognooside, ülevaadete, analüüside koostamisega, koolituse ja kinnisvara-alaste konsultatsioonidega. Adaur Grupp OÜ missioon on muuta Eesti kinnisvaraturg läbipaistvamaks.

Online pressikonverents

Teisipäeval 09/08/2011 kell 10.00 kuni 12.00 toimub online pressikonverents, kus küsimustele vastavad KV.EE kinnisvaraturu ülevaate koostaja Tõnu Toompark ja portaali KV.EE juht Tarvo Teslon.

Online pressikonverentsil küsimuste esitamine ja neile vastamine toimub teisipäeval 09/08/2011 KV.EE blogis.

KV.EE Kinnisvaraturu ülevaate kommentaar

Põhjalikuma kommentaari värskele KV.EE kinnisvaraturu ülevaatele leiate aadressilt:
http://www.kv.ee/blog/ilmub-uus-kv-ee-kinnisvaraturu-ulevaade/.

Ülevaate allalaadimine

KV.EE kinnisvaraturu ülevaade on allalaaditav:

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC