Korteriühistud kurdavad: prügiveokorraldus pealinnas jätab soovida

Eesti Korteriühistute Liidu liikmed kurdavad, et pealinna prügivedu tekitab ühistutele probleeme.

“Aastakümneid ei teadnud ühistud, mis on prügiprobleem, kõik laabus, ehitati välja prügimajad jne, nii ka meie majas. Pärast prügveo hankekonkursi korraldamise süsteemi on vähemalt Tallinn hakanud uppuma prügisse. Konkursi võitnud firmad on hakanud lihtsalt nahaalselt suhtuma oma kohustuste täitmisse ehk pürgi vedamisse. Meie ühistus alates talve saabumisest on iga-esmaspäevane lugu, kus upume prügisse, sest prügiveofirma ütleb, et täispargitud tänaval ei ole võimalik prügiautol nädalavahetusel liikuda.

Siinkohal mainin ära, et kaks aastat tagasi oli kordades lumisem talv ja hullemad teeolud ja tol ajal meid teenindanud ettevõttetel polnud kordagi probleemi teeolude tõttu, neil oli kitsastel tänavatel liikumiseks vastav transport). Tol ajal teenindas meid pool talve Upakkterminal ja pool talve Adelan, kummalgi polnud probleeme.

Alates Ragn Sellsi ajast on iga väikseim teekonarus takistuseks, kusjuures igat tühjendamata korda peame me tõestama, sest alati ei tunnistata ka tegemata jätmisi, viimasel korral lausa olime sunnitud filmima möödasõitu,” kurdab korteriühistu Kivila 21 juhatuse esinane Ellen Põld.

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikme Urmas Mardi sõnul on kahtlemata tegemist tõsise küsimusega. “Ühelt poolt on hanke võitnud firmal väga lihtne vastutus ühistutele lükata ja teha selgeks, et
tänav ei tohi olla autosid täis pargitud. Teisalt pole suurte kortermajade juures piisavalt parkimiskohti, nii et ka suurettevõte võiks püüda ühistuid mõista ja koos prügiprobleemile lahendusi otsida.”

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) asutati 17. aprillil 1996 Rakveres. Organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 3 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

11.-13.01.2022 Kinnisvara ABC