Kozebue tänava büroohoone ostmiseks laekus pakkumine

Tallinnas, Kozebue tänav 14 asuva büroohoone avalikul kirjalikul enampakkumisel esitati üks ostupakkumine. Maksu- ja Tolliameti kasutuses oleva büroohoone enampakkumise alghind oli 14,9 miljonit krooni.

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) enampakkumise komisjon kontrollib viie tööpäeva jooksul esitatud pakkumise vastavust konkursi tingimustele ning esitab seejärel parima pakkumise juhatusele kinnitamiseks.

Lisaks lõppes täna Tallinnas Endla 15 / Lõkke 2 ja Lõkke 4 asuvate büroohoonete enampakkumine, kuid nendele hoonetele seekord uut omanikku ei leitud.

RKAS-i juhatuse liikme Elari Udami sõnul oli Kozebue tänava büroohoone tõendiks, et puhul on huvi rahavoo-objektide vastu investoritel olemas. „Kuigi finants- ja kinnisvaraturud ei ela mitte oma paremaid päevi, peavad investorid Eesti riigisektorit üürnikuna kindlaks garandiks, et selle allasutuste kasutuses olevaid hooneid tasuks osta,” ütles Udam.

„Kui Kotzebue tänava büroohoone puhul on rahavoog tagatud pikaajalise indekseeritud üürilepinguga, siis Endla tänava kinnistu evib endas arenduspotentsiaali, mistõttu võtab viimase realiseerimine tänases olukorras rohkem aega,” lisas Udam. „Kindlasti tuleb arvestada tõsiasjaga, et olukorras, kus turule on hiljaaegu lisandunud märkimisväärses mahus uut büroopinda, on laenuraha kaasamine arendusprojektidesse muutunud veelgi raskemaks,” täiendas Udam.

RKAS-i juhatus otsustab lähiajal, millal ja millistel tingimustel võõrandamata jäänud kinnistu kordusmüüki pannakse.

RKAS kuulutas välja avaliku kirjaliku enampakkumise Tallinnas, Kotzebue 14 ja Endla 15 / Lõkke 2 ning Lõkke 4 asuvate kinnistute müümiseks käesoleva aasta 19. augustil.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC