Kristiinesse ostavad kodu kesklinnalähedust hindavad inimesed

Tallinna kesklinna ja magalate vahel asuv Kristiine aedlinn on populaarne inimeste seas, kes soovivad kesklinna lähedust, kuid samas tahavad elada kohas, kus maja ümber on ka oma aed. Võrreldes teiste Tallinna väljakujunenud aedlinnadega, on Kristiine hinnatase aga veidi soodsam.

Käesoleval aastal on Kristiines müüdud 7 eramut, mille keskmine mediaanhind on olnud 112 500 eurot. Odavaim müüdud maja maksis 90 000 ja kalleim 250 000 eurot. Möödunud aastal oli keskmine müügitehingu väärtus aga 140 250 eurot.

Enim otsitakse mõistliku hinnaga ridabokse ja hoonestamata krunte. Viimaseid pole aga tihti saada ning soovides krunti, tuleb osta pigem vana maja, et see lammutada või kapitaalselt ümber ehitada.

Nõukogude-aegsed 1960-ndate tüüpprojektiga renoveerimata majad maksavad enamasti 120 000–150 000 eurot, renoveeritud variandid aga alates 175 000 eurost. Uusehitiste hinnad algavad 250 000 eurost.

Ridaelamukorterite ruutmeetrihinnad sõltuvad seisukorrast, asukohast ja naabritest – kas kõrval on eramu, kortermaja või tootmishoone. Vanemate renoveerimata ridaelamubokside ruutmeetrihinnad on vahemikus 800-1000 eurot, renoveeritutel 1100-1400 eurot ja päris uute ridamajade hinnad algavad 1500 eurost ruutmeetri kohta.

Kristiine suurimaks eeliseks on just hea logistika. Tööle ja kooli jõudmiseks on erinevaid võimalusi – trollid ja bussid, lisaks kaugematest eramupiirkondadest sujuvam ning ummikutevabam autotransport.

Ümbruskonnas on kõik eluks vajalik kiviviske kaugusel – kaubanduskeskus, turg, polikliinikud, koolid, lasteaiad jne. Paljudesse vajalikesse asutustesse saab vabalt ka jalgsi minna.

Kui rääkida ostjaskonnast, siis on Kristiine ideaalilähedane elukoht näiteks kiire elutempoga inimestele või lastega peredele, kes soovivad linna oma aiaga maja, kus lastel oleks turvaline mängida ja endal hea võimalus stressi maandada, lihtsalt puhata ja kodu ümber kõpitseda. Need inimesed enamasti linnast väljas asuvat suvemaja ei osta.

Silva Rahnel
Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC