KV.EE: Elamispindade pakkumishinnad kerkivad tiheda konkurentsi kiuste

Kinnisvaraportaal KV.EEElamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE Indeks on kuuga kerkinud 0,7 ja aastaga 7,2%. Stabiilsete korterite tehinguhindade ja tiheda konkurentsi tingimustes on tegemist pigem kiire pakkumishindade tõusuga.

Pakkumiste keskmist hinda ajab tõususuunas pakkumiste arvu mõningane vähenemine. Tänane 18 600 elamispindade pakkumist portaalis KV.EE on 1,4% vähem pakkumisi kui 3 kuud tagasi ja 2,1% aastatagusest allpool.

Aktiivse nõudluse ja kõrge tehingute arvu tingimustes pole ime, et vähenev pakkumine paneb pakkumishinnad kerkima. Küll peab silmas pidama, et tehinguhinnad Tallinnas kui Eesti kinnisvaraturu suurimas piirkonnas püsivad paigal. Tallinna kõrge tehingute arv võrreldes teiste linnade ja piirkondadega suunab Eesti keskmise statistilise hinna stabiilsele kursile.

Küll tuleb tõdeda, et enamuses väiksemates maakonnakeskustes elamispindade, sh korterite hinnad kerkivad. Seda põhjusel, et kinnisvarakriisile järgnenud elavnemine ja hinnatõus on nüüdseks pika viitajaga nendesse piirkondadesse jõudnud, mis kasvatab pakkumishindu ka portaalis KV.EE.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

9 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus