KV.EE: kinnisvaramüüjad testivad ostjate hinnataluvust

Kinnisvaraportaal KV.EEPortaali KV.EE elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on tasapisi kerkinud 85,9 punktile. Viimase 12 kuu jooksul on indeks kasvanud 9,4%.

Arvestades, et elamispindade ostu-müügitehingute hinnad on jäänud aastatagusele tasemele püsima on niivõrd kiire pakkumishindade indeksi tõus isegi pisut üllatav. Arvestada võime, et viimaste aastate jooksul on nii pakkumishindade kui tehinguhindade tõusu taga olnud osaliselt uute korterite osakaalu suurenemine nii pakkumiste koguarvus kui tehingutes.

Viimase aasta jooksul aga on uute korterite pakkumine turul püsinud stabiilsena. Seega kallite korterite pakkumisse lisandumise põhjendus pakkumishindade tõusu argumendina enam väga hästi ei tööta.

Üks KV.EE indeksit kasvatav põhjus on kinnisvaramüüjate optimism. Madalad intressimäärad ja kerkivad laenukäibed on aidanud kinnisvaratehingute arvu kõrgel hoida. Selgelt on näha, et koduostjad on turul ja enamus müügiks pandud mõistliku hinnaga kaubast leiab ostja. See loob võimaluse samm-sammult hinda kergitada, et kinnisvaraostjate hinnataluvust testida.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

160323_KV.EE-indeks

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC