KV.EE: Korterite üürihinnad võtavad suuna üles

Tallinna korterite üüripakkumine triivib aeglaselt, kuid kindlalt vähenemise suunas. See tähendab, et põhja pidama jäänud üürihindade langus on lõpu peale saanud ja võtab peatselt suuna üles prognoosib kinnisvaraportaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

„Tallinna üürikorterite pakkumine ületas detsembris-jaanuaris 1600 pakkumise piiri. Nüüd on pakkumisi samm-sammult vähemaks jäänud. Märtsi alguse seisuga on kinnisvaraportaalis KV.EE ligikaudu 1400-1450 Tallinna korteri üüripakkumist,“ tõi Tarvo Teslon välja numbrid.

2022. a teises pooles valmis ehituslikult hulk 2021. a jooksul ostetud uusi kortereid. Paljud neist korteritest olid ostetud üüriinvestorite poolt ja need tulid üüripakkumisse.

„Ajaloolisest keskmisest tasemest märksa kõrgemale kasvanud üüripakkumine pani surve alla üürihinnad. Nii kukkusid kinnisvaraportaalis KV.EE 2022. a suvel 14,6-14,8 €/m² peal olnud korterite üürihinnad 2022. a lõpuks ja 2023. a alguseks tasemele 13,5-13,6 €/m². Sellele tasemele on hinnad jäänud püsima juba neljaks kuuks,“ rääkis Tarvo Teslon hindadest.

Uute korterite valmimise laine on jõudnud lõpusirgele. Kerkinud laenude intressimäär on uute üüriinvesteeringute tegemise tasuvuse suure küsimärgi alla seadnud. Nii on üüriturule järjest vähem uut pakkumist peale voolamas.

„Üürihinnad on korterite ostu-müügihindade suhtes viimase kümne aasta madalaimal tasemel. Korterite üürileandmine on ainuüksi intressimäära kasvu tõttu üürileandjate jaoks järjest kallimaks läinud. Peatselt on tulemas suvi, mil osad korterid lähevad pikaajalise üüri turult majutusärisse ja nii väheneb üüripakkumine veelgi. Need on põhjused, mis lubavad ennustada, et lähemate kvartalite jooksul näeme kinnisvaraportaalis KV.EE püsivat üüripakkumise vähenemist. Pakkumise vähenemisega kaasneb hiljemalt suveks-sügiseks korterite üürihindade mõningane tõus,“ ennustas Tarvo Teslon.

Tarvo Teslon
Kinnisvaraportaal KV.EE

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?