KV.EE: Üürihinnad jätkavad mõõdukat tõusu

Tallinna korterite üüripakkumine püsib mõõdukalt kõrgel ehk ajaloolisel keskmisel tasemel. Üürinõudlus on nii hooajaliselt kui pikemas vaates suurenemas ja see on üürihindu ülespoole ajamas, analüüsis Tallinna üürikorterite turgu kinnisvaraportaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

Viimase aasta jooksul on Tallinna üürikorterite pakkumiste arv pigem vähemaks jäänud. Juulis 2023. a oli kinnisvaraportaalis KV.EE 2583 Tallinna korteri üüripakkumist. Seda on vähem kui aastavahetuse eel, mil pakkumiste arv ületas 3000 korterit.

„Pakkumises olevaid üürikortereid jääb vähemaks, sest üüriturgu valitsevad väikeinvestorid ei soeta üürileandmiseks uusi kortereid. Üürileandjate passiivsuse taga on asjaolu, et uue üüriinvesteeringu tasuvus on oluliselt vähenenud. Varasema teenitud tootluse on alla tõmmanud kerkinud intressimäär, mille nulli tagasi kukkumise lootus ei ole liiga suur. Lisaks ei ole ebakindlas majanduskeskkonnas liiga asjakohane oodata kinnisvara väärtuse olulist kasvu, mis madalamat tootlusemäära võiks osaliseltki korvata,“ hindas Tarvo Teslon asjaolusid.

Huvi korterite üürilevõtmise vastu on kasvanud. Üürikorterite nõudlus on suurenemas, sest kõrgele püsima jäänud korterite müügihindade ja kasvanud intressimäära tõttu on kodu ostmine märksa keerulisem ja kulukam kui veel mõned aastad tagasi.

„Lühikeses vaates mõjutab mängu sügise ja kooliaasta saabumine. Üüriturul vaatavad ringi odavatest ühiselamukohtadest ilma jäänud tudengid, kelle pilk langeb eelkõige väiksematele ja soodsama hinnaga vabaturu üürikorteritele,“ kommenteeris Tarvo Teslon.

Tallinna korterite üüripakkumiste keskmine hind 2023. a juulis oli kinnisvaraportaali KV.EE kuulutuste alusel 14,4 €/m². Seda on 0,7% vähem kui aasta tagasi, kuid 6,7% rohkem kui pool aastat tagasi, mil üürihinnad olid põhjas.

„Paigal tammuva üüripakkumise ja nii lühikeses kui pikas vaates suureneva üürinõudluse tagajärg saab olla üürihindade ülespoole liikumine. Üüripakkumisest Tallinnas puudu jääda ei tohiks. Seetõttu on ei ole kiire üürihindade tõus midagi, millest üürileandjad peaksid unistama või mida üürnikud peaksid kartma,“ prognoosis Tarvo Teslon.

Tarvo Teslon
Kinnisvaraportaal KV.EE

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2023 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine