Luminor: Ligi 60 protsenti maksepuhkustest puudutab kodulaene

Luminor BankLuminor pangale on erakliendid esitanud kokku ligi 1700 maksepuhkuse avaldust ning umbes 60 protsenti neist puudutavad kodulaene. Samas pole ära kadunud ka uute kodulaenude taotlused.

Luminori krediiditoodete juhi Heiki Raadiku sõnul on maksepuhkuste taotluste esimene suur hüpe ära olnud ning uute taotluste arv on praegu langustrendis. „Samas tuleb arvestada, et laiem mõju võib alles hakata avalduma,“ lisas Raadik.

Maksepuhkuse vormistamine eeldab lepingu muutmist, kuid Luminor selle eest eraldi tasu ei küsi. Samuti ei muudeta muid tingimusi, nagu näiteks intressimäära. Maksepuhkuse taotlemiseks ei pea kliendid külastama pangakontorit ja seda saab teha Luminori internetipangas.

Mis puudutab uute kodulaenude väljastamist, siis on Luminori krediiditoodete juhi sõnul olnud kodulaenu soovijaid viimastel nädalatel selgelt vähem, kuid sellegipoolest pole huvi selle vastu kadunud.

„Uute kodulaenude huvi on praegu madalam kui aasta alguses, aga see pole drastiliselt langenud ja langustrend on praeguseks ka peatunud,“ rääkis Raadik. „Kriisis on alati soodsaid ostukohti ja paljud kliendid soovivad, et neil oleks laenuotsus juba olemas, kui sobivat objekti näevad. Seega kliendid pole kadunud ning konkurents pankade vahel on säilinud,“ lisas ta.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC