Mainor Ülemiste AS sõlmis OP pangaga üle 11 miljoni eurose laenulepingu uue hariduskopleksi ehitamiseks

Mainor ÜlemisteÜlemiste Cityt arendav Mainor Ülemiste ja OP pank sõlmisid 11,7 miljoni euro suuruse laenulepingu rahastamaks uue hariduskompleksi rajamist.

Uus hariduskompleks koondab endas nii kohalikud kui rahvusvahelised õppeasutused lasteaiast kõrgkoolini. Ühe katuse alla kolivad Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori IT teaduskond, Tallinna Rahvusvaheline kool, Emili kooli ning Kalli-Kalli lasteaed, milles on võimalik haridust omandada nii eesti, inglise kui prantsuse keeles.

Ligi 850 õpilast mahutava kompleksi projekteerimisse kaasati nii õpilasi, õpetajaid ja lastevanemaid kui ka Tartu Ülikooli liikumislabori spetsialiste ning kolme eriala tudengeid koos  juhendajatega, et kujundada liikuma kutsuv, õpet toetav ja keskkonnasäästlik kompleks, mis oma aktiivaladega pakuks ka suurepärast keskkonnatäiustust kogu Ülemiste City kogukonnale.

Valukoja 7 aardessile tuleva hoone ehitamist alustatakse selle aasta suvel ning valmimise tähtajaks on 2023. aasta algus.

OP pank on Mainor Ülemiste pikaajaline finantspartner, kellega koostöös on lisaks bürooarendustele alustatud uute sektoritega nagu esimesed kodud Lurichi residentsides ja 250 spetsialistiga terviseteenuseid pakkuv Ülemiste Tervisemaja.

Mainor Ülemiste on Mainor ASi tütarettevõte, mille põhitegevus on Baltimaade suurima ärilinnaku Ülemiste City arendamine. Linnaku 36 hektaril on välja ehitatud 150 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda, mis on koduks ligi 500 ettevõttele ning kus töötab, õpib ja elab üle 12 000 inimese. Ülemiste Cityt arendavad Mainor AS, Mainor Ülemiste AS ja Technopolis Ülemiste AS.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

12.12.2023 Eluruumi üürilepingu sõlmimine ja lõpetamine