Merko inseneriõppe stipendiumi pälvis Alan Väli ja noore teadlase stipendiumi Andrus Räämet

juhtiva ehitusettevõtte ja TTÜ Arengufondi koostöös välja antavate stipendiumite saajad on selgunud. 1920-eurose inseneriõppe stipendiumi pälvis ehitusmajanduse ja -juhtimise Alan ning 3200-eurose noore teadlase stipendiumi - ja keskkonnatehnika doktor Andrus Räämet.

„Mõlema stipendiumisaaja valik oli keeruline, kuna konkursile laekus avaldusi tugevatelt kandidaatidelt. Kandideerinud tudengid on väga head ja aktiivsed õppurid, kes tegelevad õppetööväliselt uurimistööde ja erineva projektidega ning annavad oma panuse üliõpilaselu korraldamisse. Noore teadlase stipendiumi nominendid on kõik oma valdkonnas tunnustatud, andekad ja heade soovitajatega,“ ütles AS Merko juhatuse liige Andres Agukas.

AS Merko inseneriõppe stipendiumi pälvis ehitusmajanduse ja -juhtimise IV kursuse tudeng Alan Väli, kes on olnud ka Merkos praktikal Ülemiste liiklussõlme objektil. Alan töötab alates 2012. aasta sügisest kooli kõrvalt TTÜ ehitusfüüsika ja energiatõhususe õppetoolis ning osaleb Targo Kalamehe juhendamisel TTÜ ja Uppsala ülikooli ühisprojektis „Sustainable Management of Historic Rural Churces in the Baltic Sea Region“. Alani ülesanneteks on sisekliimaalaste uuringute, mõõtmiste, arvutuste ja teostamine, tulemuste ja aruandlus, teadusartiklite kirjutamine. Lisaks tegeleb ta projektidega „Mõisakoolide sisekliima- ja materjaliuuringud“ ning „Radooniohutu ehitamise lahendused olemasolevatele ja uutele hoonetele“.

Noore õppejõu/teadlase stipendiumi määras AS Merko ehitus- ja keskkonnatehnika doktorile Andrus Räämetile, kes on kaastöötajate ja tudengite seas hinnatud ehitusmehaanika ja tehnilise mehaanika õppejõud. Andrus töötab TTÜ ehitusteaduskonna mehaanikainstituudis ja Küberneetika Instituudis lainetuse dünaamika laboris ning tegeleb Läänemere lainekliima muutuste uuringutega rannikualadele. Andrus on koostanud Läänemere lainekliima andmebaasi, avaldanud teaduspublikatsioone mitmetes mainekates eriala ajakirjades, koostanud õppematerjale ja õppetöös kasutatavaid arvutiprogramme. Soovitajad ja kaastöötajad hindasid Andruse teadustöö tähtsust rannikutehnika ja sadamehituse valdkonnas, tema rahvusvaheliste ekspertide poolt tunnustatud teaduspublikatsioone, tudengitele koostatud mahukat internetipõhist elektroonset õpperaamatut varraskonstruktsioonide arvutusest.

Merkol on alates 2007. aastast Tallinna ülikooliga edukas koostöö, mille eesmärk on arendada erialaharidust ning kasvatada professionaalset järelkasvu. Ettevõtte toel välja antud magistriõppe stipendiume ja ettevõte on panustanud ka professor Heinrich Laulu nimelise noore õppejõu/teadlase stipendiumi väljaandmisse. 2013. aasta novembris allkirjastatud AS Merko noore teadlase ja õppejõu stipendiumi ning ehitusteaduskonna inseneriõppe üliõpilase stipendiumi kehtib aastani 2016. Lisainfo: www.ttu.ee/.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC