Niššiarendajad lähtuvad klientide vajadustest 4 kommentaari

Tallinna korteriturul tehti juuni kuus 339 korteriomanditehingut. See on neli korda vähem tehinguid kui tehingute tipphetkel 2005. aasta novembris, mil Tallinnas tehti 1389 korteriomanditehingut. Nüüdseks on kogu võim kinnisvaraturul arendajate käest libisenud ostjate kätte. Vaid rumal on arendaja, kes sellega ei arvesta ning jätkab iseloomuta hallide karpide tootmist.
Illustratsioon
Tänane korteriostja on hoomanud, et kinnisvaraturu põhi on käega katsuda. Mõningaid turbulentse võib veel turul toimuda, kuid turu langus on toonud välja ostjad, kes ei lase mööda võimalust kasutada ära soodne hinnatase uue väärika kodu soetamiseks.

Ühel momendil nö lattu toodetud korterite turult on koor ehk paremad pakkumised riisutud. Üle tuhande viiesaja küündiv uute korterite laovaru on petlik – alles on jäänud riismed, millel on halb asukoht, hoonetel on vaade aastateks tühermaaks tõotada jäävale ehitusplatsile või on eksitud nt asukohale ja/või arhitektuurile mittevastava odava materjalikasutusega. Toodetud on kaupa, mille arendamisel ei ole lähtutud lõpptarbijate vajadustest, vaid anonüümsest ostjast ning eelkõige maksimaalsest võimalikust ehitusmahust.

Nii võime väita, et korterite turul on täna suur hulk pakkumisi, mida keegi ei taha. Samas on väga vähe pakkumisi, mille puhul saame vähemagi kõhkluseta öelda, et arendaja on teinud oma tööd vastutustundlikult ja hingega pidades silmas eeskätt edukuse aluseks olevat tarbijate vajaduste rahuldamist.
Illustratsioon
Ühe esimese pääsukesena peale suurt buumi on tarbijale suunatud elamuarenduse vallas turule toodud autentselt renoveeritud arhitektuurimälestis – korterelamu Villa Eha. Väärika Villa Eha juures on kõrgendatud tähelepanu pööratud maja ja ümbritseva keskkonna harmooniale ning samavõrd renoveeritud hoone pisidetailidele koos õige materjalikasutusega, mis annavad majale kodu lõhna ja maitse.

Tallinna kesklinnas asuva Villa Eha juures on säilitatud kõik iseloomulikud detailid – stukk-reljeefid fassaadil, karniisid, plaatrõdud, õhulised metallist reelingpiirded, endisaegses võtmes trepikojad. Väärikad sepislahendused ja tammetoonis uksed-aknad on valmistatud ajaloolisi profiile järgides maja algupärandist lähtuvalt. Unikaalse lahendusena leiame korterelamu aiast enam kui 60 valgustiga efektse ja ökonoomse valgustuslahenduse koos väärika punase ja halli graniidiga.

Tegemist on renoveeritud hoonega, mille kohta võib vaieldamatult öelda, et tegemist on tervikliku lahendusega, mis on rajatud eeskätt tulevaste koduomanike vajadusi hinnates, mitte kiiret ehitusprotsessi ja kõikidele sobivat universaallahendust silmas pidades. Hinnaalandust ei ole tehtud mitte millegi arvelt.
Illustratsioon
Tänane loid kinnisvaraturg näitab selgelt, et rahvas on tüdinenud standardsetest lahendustest. Vaja on enam kliendikesksust ning tarbijate vajadustest lähtumist. Kinnisvaraturu uus tõusufaas saab alguse kindlasti just unikaalsetest niššiprojektidest, mitte järjekordsetest anonüümsetest kolossidest.

Spetsialiseerunud niššiprojektide arendajad on väiksemad ja paindlikumad. Nad asuvad tarbijatele lähemal ja tahavad ning viitsivad tegeleda unikaalsete näputööd nõudvate projektidega, mille suurimad liigse keerukuse ja väikese mahu tõttu kõrvale jätavad. Niššiarendajad suudavad olla paindlikud ning arvestades klientide personaalsete vajadustega teha kliendi soovidele vastavat „rätsepatööd“.

Artikli autor on Ivar Piirsalu, Real Kinnisvara juhatuse liige.

One comment on “Niššiarendajad lähtuvad klientide vajadustest
 1. Lugeja ütleb:

  Tõnu, kas see artikkel on siin makstud reklaam?

  Enamus artikli sisust on reklaam imho. Igatahes mis trendist me siin räägime, kui antud objektil on müüdud ainult ÜKS korter vs näiteks “halli” YIT’i majadega, kel kaup ikka vaikselt liigub.

 2. Tõnu Toompark ütleb:

  Eks iga artikkel ole alati(!) mingi sõnumi edastamiseks ehk selle sõnumi reklaamimiseks.

  Tegemist on ühe inimese arvamusega, mis turul toimuda võiks.

  Veel nii palju, et tänasel turul on kinnisvaraostjal esmaplaanil hind ja omapära. Usun, et kaalukaus kaldub peatselt tõepoolest omapära poole.

 3. Andres ütleb:

  Kle Tõnu. Sulle ei ole ju teadmata, et Real KV Ivar Piirsalu ei ole ju lihtsalt 1 inimene kes avaldab oma arvamust vaid asjast huvitatud isik. On ju nii või eitad oma teadmist?

 4. Tõnu Toompark ütleb:

  Loomulikult ma tean, kes on Ivar Piirsalu ja tean ka seda, et ta on asjast huvitatud isik. Ega juhuse tahtel ka lood siia blogisse ei sattu.

  Adaur.ee blogi onb ka Sulle, Andres, avatud kui kirjutad loo, mis minu hõredast tsensorisõelast läbi läheb.

  Varjatud või varjamata ideede peitmine ei ole probleem. Loos peab ainult ‘point’ olema.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

48 + = 58

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus