Lunapolis Kinnisvara: Igaüks jäägu oma liistude juurde ehk kuidas valida head maaklerit

LunapolisViimastel aastatel on Pärnu kinnisvaraturule lisandunud ja lisandub veelgi uusi kortereid ja maju. Pakkumisi on väga palju – oluliselt rohkem, kui on ostjaid. Siit ka põhjus, miks parima müügitulemuse saamiseks on vaja olla kursis laiemalt kinnisvarateemaga, on vaja osata tuua kinnisvara esile teiste pakkumiste seast, olla nutikas ja kasutada lisaks uusi kaasaegseid tehnilisi lahendusi ning olla valmis rohketeks läbirääkimisteks erinevate ostjate, müüjate, üürnike ja ametnikega. Kasuks tuleb tugev närvikava, paindlikkus ja hea suhtlemisoskus erinevate “inimtüüpidega”.

Kindlasti on inimesi, kes saavad lihtsama müügiprotsessiga iseseisvalt hakkama, kuid nagu minu 20 aastane maakleritöö kogemus näitab, et paraku suurem enamus seda ei suuda, tehingud jäävad venima, takerduvad või pole tulemus selline nagu loodeti. Lahenduse saamiseks kaasatakse jutukas ja hooplev naabrimees või kinnisvaramaakler, kellelt loodetakse igakülgset abi, saavutamaks kinnisvaratehingutes parimat tulemust. Nii nagu ei saa hea olla ka hea arst, ehitaja või kingsepp, ei saa ka neist endist üleöö head kinnisvaramaaklerit.

Igaüks jäägu ikka oma liistude juurde ja tehku seda, mida oskab hästi.

Vali omale pädev ja asjalik

Esmapilgul võib tunduda, et maakleri leidmine on lihtne, kuid süvenedes võib see osutuda päris raskeks. Maaklerteenuse pakkujaid on palju, Pärnu linn ja Eesti on väikesed ning enamusel meist on tuttav või isegi mitu, kelle poole võiks pöörduda teenuse saamiseks.

Paraku ei tohiks maakleri valikut teha ainult selle järgi, et ta on tuttav või otsustasite osta eluaseme maakleri kaudu ja siis panete kohe ka oma vara talle müüki, süvenemata, kas see on ikka Teile parim. Tuttav maakler on küll boonus, kuid mitte kõige olulisem.

Soovitaksime valida omale järgmiste kriteeriumite põhjal, millest saab aimu juba ainuüksi põgusa vestluse järel, heites pilgu tema firma kodulehele ja klientide tagasisidele.

Mõned olulisemad vihjed, mida tasub jälgida

Kohalik

võiks elada ise samas linnas, maakonnas, kus kinnisvara tehingut plaanitakse teha. Siis saate olla kindel, et ta oskab välja tuua Teie kinnisvara peamised väärtused ning on müügitöös kõige operatiivsem ja tulemuslikum.

Omab kogemust

Valige maakler, kes tegutseb kinnisvaramaaklerina aastaid, mille kõigus on ta saanud rohkelt kogemusi erinevate tehinguprotsesside etappidega. Tänu kogemusele liigub kindlalt kokkulepitud kursil ning kulgeb kliendile liigsete sekeldusteta ja turvaliselt. Te võiksite näha ja tunda, et valdab teemat.

Suhtleb vabalt

Maakler oskab küsida ja kuulata ning suudab küsimustele vastata arusaadavalt ja loogiliselt. Vajadusel oskab soovitada, tuua näiteid ja argumenteerida. Maakler on positiivne, sõbralik, abivalmis, enesekindel, sära on silmis, “seisab kahe jalaga maa peal”. Teil on temaga meeldiv ning lihtne suhelda.

Müügikanalid

Maakler kasutab üldtuntud kinnisvaramüügiportaale internetis ja omab atraktiivset müügile suunatud kodulehte, on aktiivne sotsiaalmeediakanalites oma pakkumiste ja teenuste turundamisel. Kasutab ainult kvaliteetseid müügipilte kinnisvarast ning suudab vajadusel lisada pakkumise juurde ka müügivideo. Müügitekstid on läbimõeldult loogilised, informatiivsed ja huvitekitavad.

Orienteerub seadusandluses

Maakler suudab lühikese vestluse järel ja dokumentidega tutvudes anda hinnangu ja soovitusi, mida on vaja dokumentatsioonis korrastada, oskab lugeda ja selgitada lepingute sisu ning oskab soovitada lepinguid ja lahenduste käike, et planeeritavad tehingud ei tooks Teile kahju vaid kasu.

Oskab soovitada remondi vajadust, on pädev ehituses ja on kursis uuendustega

Maakler oskab lugeda projekte, tunneb tehnosüsteeme ja toimimise põhimõtteid. Vajadusel oskab hinnata remondivajadust ja soovitada mida, kui palju remontida, ehitada. On kursis uuendustega ehituse-, kodudisaini-, majapidamistehnika- ja sisustuse valdkonnas.

Valdab keeli

Maakler räägib vabalt eesti ja vene keeles. Boonuseks, kui saab hakkama ka inglise, soome jne keeltes.

Kättesaadav

Maakler on Teie jaoks olemas, vastab operatiivselt meilidele ja kõnedele ning Te ei pea teda tulutult päevade kaupa taga ajama.

Väljanägemine

Maakler on korrektse väljanägemisega.

Hobid

Maakler tegeleb töövälisel ajal hobidega, mis hoiavad teda tasakaalus, lisavad talle positiivset energiat, mis on vajalik igapäevaselt toimetulemiseks, maakleri pingelises ja vastutusrikkas töös.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

40 − 38 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest