Ober-Haus: hinnaindeks 11/2010

Ober-HausOber-Hausi Kinnivara korterite hinnaindeks näitab, et selle aasta oktoobris püsisid hinnad suhteliselt stabiilsena, kasvades võrreldes eelmise kuuga + 1,8%. Tallinnas tervikuna kasvas pinnaühiku hind +7,6%, kuid linnaosades olid kõikumised erinevad. Näiteks kesklinnas langes pinnaühiku hind – 1,8%, Lasnamäel aga tõusis +8,2%.

Keskmises suuremat statistilist kõikumist võis täheldada Pärnus -11,8% ja Tallinnas Pirita linnaosas +33%. Kuna likviidsus nendes piirkondades on äärmiselt madal, siis suuremat kaalu nad indeksi muutusse ei anna ja kindlasti ei näita nii suured protsentuaalsed statistilised kõikumised ühes kuus mingit trendi, sest tehingute arv on liialt väike.

Statistiline pinnaühiku hinnaliikumine ei tähenda kõikide korterite hindade ühtlast liikumist tervikuna, kuna keskmise arvutamisel ei ole tehingute struktuur kunagi ühesugune vaid varieerub kuust kuusse.
12 piirkonna summeeritud tehingute arv kahanes võrreldes eelmise kuuga – 6%.

Aastases võrdluses on pinnaühiku hinnad endiselt aeglases tõusutrendis, 2009. aasta sama ajaga võrreldes on kaalutud keskmine pinnaühiku hind tõusnud hinnaindeksi järgi +14,0%.

Ober-Hausi Hinnaindeksi kalkuleerimise meetodid

Hinnaindeks baseerub Maa-ameti avalikul statistikal ja katab eraldi kõiki Tallinna linnaosasid, lisaks Tartut, Pärnut, Jõhvit ja Narvat (kokku 5 linna) ning võtab arvesse, et eri piirkondades tehakse erinev arv tehinguid. Indeksi presenteerimise alguspunktiks on jaanuar 2004.

Lisadena graafikutes toodud pinnaühiku hinna muutus ei tähenda üheselt kõikide korterite ühtlast hinnaliikumist tervikuna, kuna keskmise arvutamisel ei ole tehingute struktuur kunagi ühesugune vaid varieerub kuust kuusse.

Lisa: Ober-Hausi hinnagraafikud 10/2010.

Rain Rätt
Analüütik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

4 + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?