Ober-Haus: hinnaindeks 12/2010

Ober-HausOber-Hausi korterite hinnaindeks näitab, et selle aasta detsembris langes pinnaühiku hind võrreldes novembriga -2,2%. Tallinnas langes keskmine ruutmeetri hind -2,9% (keskmine hind 14 314 EEK ehk ca 915 EUR), olles eelneval kuul langenud -5,1%. Linnaositi olid kõikumised erinevad, näiteks Kesklinnas langes ruutmeetri hind -10,0%, Lasnamäel tõusis +0,8%. 12 piirkonna summeeritud tehingute arv langes detsembris -10%.

Kokku toimus 744 tehingut, mis on ka viimaste kuude keskmine. Võrreldes 2009. aastaga kasvas vaadeldavates piirkondades 2010. aastal tehingute arv kokku 23%, Tallinnas eraldi oli kasvuprotsendiks 22.

Kuigi viimastel kuudel on toimunud pinnaühiku statistiline hinnalangus, siis aastases võrdluses on hinnad endiselt vaikses tõusutrendis, 2009. aasta sama ajaga võrreldes on kaalutud keskmine pinnaühiku hind tõusnud hinnaindeksi järgi 5,1%.

Ober-Hausi Hinnaindeksi kalkuleerimise meetodid

Hinnaindeks baseerub -ameti avalikul statistikal ja katab eraldi kõiki Tallinna linnaosasid, lisaks Tartut, Pärnut, Jõhvit ja Narvat (kokku 5 linna) ning võtab arvesse, et eri piirkondades tehakse erinev arv tehinguid. Indeksi presenteerimise alguspunktiks on jaanuar 2004.

Lisadena graafikutes toodud pinnaühiku hinna muutus ei tähenda üheselt kõikide korterite ühtlast hinnaliikumist tervikuna, kuna keskmise arvutamisel ei ole tehingute struktuur kunagi ühesugune, vaid varieerub kuust kuusse.

Rain Rätt
Ober-Haus
Analüütik

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC