Pakkumishinna tõus suurendab kauplemisruumi

elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on peale pikka-pikka horisontaalliikumist teinud kiire hüppe tõususuunas. Tänase seisuga näitab 62,8 punkti taset, mis siiski on aastatagusest veel 1,7% allpool.

Absoluutnumbris tähendab see, et keskmise elamispinna on portaali KV.EE andmetel täna 825 €/m2. Aasta tagasi küsisid kinnisvaramüüjad elamispinna ruutmeetri eest 839 €.

Viimaste nädalate hüpe pakkumishindade indeksis ei tähenda äkilisi muutusi kinnisvaraturul. See tähendab, et müüki on tulnud järjest uusi korterelamute arendusi, mis keskmist hinnataset kergitavad.

Samuti on talveunest ärganud vähemusinad maaklerid, kes automaatse ümardamise tõttu “koledaks” muutunud eurohinnad taas “ilusaks” muudavad ja neid selle käigus pigem ülespoole korrigeerivad.

Elu näitab, et napi tehingutearvu tingimustes on endiselt klient ehk kuningas. See tähendab, et hindade ülespoole ümardamise trikk ei tähenda mitte tehingute hinnatõusu, vaid pigem ikka kauplemisruumi laienemist, mille võrra on osaval ostjal küsitud hinda võimalik alla saada.

Lähemalt vaata, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

KV.EE indeks 14/02/2011

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC