Pank vastab: kas maksepuhkus takistab tulevikus uue laenu võtmist?

Luminor BankLuminori krediiditoodete juhi Heiki Raadiku sõnul on maksepuhkuste taotluste esimene laine möödas ning osad inimesed on hakanud seda ka ennetähtaegselt lõpetama. Uue laenu võtmist maksepuhkus tema sõnul tulevikus ei takista.

„Kriis avaldas kindlasti paljudele inimestele negatiivset mõju ning töökaotuse või sissetuleku vähenemise tõttu tekkis vajadus ka laenude maksepuhkuste järele,“ ütles Luminori krediiditoodete juht Heiki Raadik. „Praeguseks on maksepuhkuste taotluste arv siiski märkimisväärselt vähenenud. Näiteks oleme viimase kuuga saanud Eestis ainult 30 kodulaenu maksepuhkuse taotlust. Võrdluseks, et kriisi alguses saime ühe kuu jooksul 850 avaldust.“

Lisaks on Raadiku sõnul märgata positiivseid noote selle osas, et paljud soovivad nüüd juba võetud maksepuhkust ennetähtaegselt lõpetada.

„Tundub, et esimene ehmatus on möödas ja need, kes võtsid maksepuhkuse pigem ennetavalt, hakkavad seda nüüd lõpetama. Teisalt pole keeruline olukord siiski veel täitsa möödas ning maksepuhkust on vajadusel võimalik taotleda veel kuni septembri lõpuni,“ täpsustas ta.

Kõik pangad on praegu kuni 29. septembrini kokku leppinud ühtsetes maksepuhkuste tingimustes ning see tähendab, et laenu põhiosamaksetele on maksepuhkust võimalik taotleda kuni 12 kuuks. „Selle taotlemine on kliendile lisatasudeta ning samuti jäävad kõik tema senised tingimused samaks, sh laenuintress,“ ütles Raadik ja lisas, et kui oma kohustusi täidetakse korrektselt, ei mõjuta maksepuhkuse võtmine kuidagi kliendi võimalust tulevikus uuesti laenu võtta.

Praeguse seisuga on Eestis maksepuhkusel kuus protsenti kõikidest Luminori kodulaenuklientidest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 51 = 60

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC