Peetri elanikud hoiatavad uusi elanikke „Peetri needusega“

Skanton KinnisvaraVõrreldes aastataguse ajaga on lähivaldadest enim kasvanud Rae valla elanike arv. Teatavasti kuulub Rae valda  5 alevikku ja 27 küla, millest rahvaarvu poolest suurim on jätkuvalt Peetri alevik ning seejärel Jüri alevik.

Olles spetsialiseerunud Rae valla, eriti Peetri aleviku kinnisvaraturule ning vahendanud aasta jooksul üle paarikümne kinnisvaraobjekti müüki ja üürimist Peetris, võib aktiivsest kinnisvaraturul osalemisest, tehingute statistika jälgimisest ja klientidega kohtumistest saadud isiklike kogemuste põhjal järeldusi teha.

2015. aastal tehti Rae vallas kokku 834 kinnisvaratehingut, millest 379 moodustasid korterite ostu-müügitehingud. Korteritehingutest veidi vähem kui pooled, 165 korteri ostu-müügitehingut sooritati Peetri alevikus, mis moodustab lausa 43% kogu Rae vallas tehtud korterite ostu-müügitehingute kogusummast. Võrdluseks Jüri alevik, kus tehti 83 korteri ostu-müügitehingut ning Järveküla, kus sooritati 64 korteri müügitehingut.

Kinnistuid müüdi Rae vallas kokku 455, millest 143 moodustasid hoonestatud kinnistud ja 312 hoonestamata. Neist 76 kinnistut müüdi Peetris.

Mis teeb siis ikkagi Peetri aleviku konkurentsitult populaarseimaks elukohaks Rae vallas?

Tähtsaimateks märksõnadeks, mida nii ostjad kui ka müüjad Peetri aleviku juures tähtsaks peavad on piirkonna kestev areng ning võimalused, elanikkond,  ja asukoht.

Kaks lasteaeda, põhikool, raamatukogu, spordikeskus, keeglisaal, planeeritav Euroopa mastaapseim elamusspordikeskus, uus rajatav Järveküla kool jpm on vaid märksõnad, mis väljendavad Peetri aleviku jätkusuutlikku arengut. Ehkki Tallinn oma kõikide võimalustega on väga lähedal, hinnatakse just kodukoha infrastruktuuri tugevust. Vald arvestab elanikkonnaga ning loob vastavalt sellele järjest uusi võimalusi. Peetri aleviku võimalused seetõttu enamasti klientidele selgitusi ei vaja.

90% müüdavat kinnisvara vaatama tulnud klientidest omab Peetri alevikus sõpru/tuttavaid/töökaaslasi, kes on piirkonna kohta head rääkinud ja seda soovitanud. Rae valla keskmine elanike vanus 2012. aasta statistikaameti andmetel on 32,3 aastat, mis on teiste Harjumaa valdade keskmistest tunduvalt väiksem. Nii Rae valla elanikkond kui ka tänane ostjate sihtgrupp on enamasti noored inimesed, kes hindavad piirkonna samas vanuses kaaselanikke.

15 minutiline autosõidu teekond Tallinna kesklinnast on piisav, et nautida vaikset, rahulikku, perekeskse piirkonna võlusid ning see on suurimaks plussiks noortele peredele. Üha enam soovitakse eemale linnakärast, kuid samas hinnatakse töökoha lähedust ning see on enamasti Tallinnas.

Kuna piirkonna juures on väga palju positiivset ja Peetri aleviku elanikkond on enamjaolt kodukohaga väga rahul, siis hoiatavad tihti korteri müüjad vaatama tulnud kliente: „Olge ettevaatlikud, siia kolides saate omale kaela Peetri needuse- kui Peetrisse kolite, ei soovi siit enam kunagi lahkuda“. Seda tõestab ka fakt, et minu ja Skanton Kinnisvara senini vahendatud Rae valla müügitehingutest 80% müüjatest kolib Rae valda.

Olles viimase aasta jooksul aidanud Peetrisse uue kodu leida mitmekümnele perele, on tähtsaimaks võtmesõnaks kliendi vajaduste välja selgitamine ning kinnisvara tundmine. Kui kliendile on oluline näiteks suur vannituba, valgusküllased toad ja kinnine hoov koos laste mänguväljakuga, siis on maakleri kohustus teada ja pakkuda kliendile just selliste parameetritega elamuid/kortereid. Teisalt, kui klient soovib võimalikult privaatset korterit, vaadet metsatukale ja suurt terrassi, peaks maakler teadma, millised elamud Peetris just selliseid võimalusi pakuvad ning millises hinnaklassis.

Peetri kinnisvaraturu tundmine ning suur sümpaatia piirkonna vastu teeb klientide aitamise uue kodu leidmisel väga lihtsaks ning kliendid tänulikuks.

Evelin Sokk
Skanton Kinnisvara kutseline maakler

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika