Piirivalveameti uus hoone saab homme nurgakivi

Homme, 8. veebruaril pannakse piirivalveameti uuele staabihoonele aadressil Pärnu maantee 139.

Käesolevaks ajaks on sõlmitud vastav üürileping, kus on kirjas, et OÜ Raldon kohustub üüripinna piirivalveametile üle andma mitte hiljem kui 1. oktoobril 2005, seega võib väita, et piirivalve taasloomise 15ndat aastapäeva järgmisel 1. novembril tähistab piirivalveamet oma uues majas.

Uude staabihoonesse on planeeritud 173 töökohta ja hoone brutopindala on 3300m 2S. Hoonel saab olema kokku seitse korrust, kus osakonnad hakkavad paiknema alljärgnevalt: I korrus üldosakond, II korrus personali- ja hangeteosakond, III korrus arengu ja infotehnoloogia- ning finantsosakond, IV korrus infoosakond, V korrus mere- ja tehnikaosakond, VI korrus piiriosakond, VII korrus juhtkond ja nõupidamiste ruumid. Enamus tööruume on kavandatud kahe- ja kolmekohalistena.

Hoonesse on kavandatud erinevaid piirivalveameti osakondade põhiülesannetest tulenevate tegevuste korraldamiseks vajalikke ruume. Hoone esimesel korrusel asub garderoob (60 kohta), lisaks on olemas pesemisvõimalused.

Hoonesse on planeeritud kaks ruumi suitsetajatele, samuti on mõeldud töötajatele, kes armastavad tööl käia jalgratastega, nimelt saab tagahoovis olema vastav kinnine panipaik.

Sõidukite parkimiseks on esialgselt ette nähtud sada parkimiskohta. Kõikidel korrustel asuvad nõupidamiste ruumid, mis on kasutatavad ka kollektiivseteks kohvipausideks ja lõunavaheajaks, samuti võib seda ruumi kasutada puhkeruumina. Loomulikult asuvad kõikidel korrustel tualetid ja jalavaeva aitab vähendada lift. Staabi mööbli eest kannab hoolt AS Standard. Mööbli koguse planeerimisel lähtutakse esialgsest tüüptöökoha vajadusest, hiljem on võimalus täiendavat juurde tellida.

Piirivalveameti staabihoone projekti autor on Kalju Kisand.

Uue staabihoone vajalikkusest on räägitud juba aastast 1997, kuid alati on leidunud mõni prioriteetsem valdkond, kuhu ressursse paigutada. Piirivalveamet tegutseb jätkuvalt neljas hoones Tallinna linna erinevates osades. Taoline killustatus pärsib meeskonnatööd ja nõuab suuri juhtimiskulusid.

Uue staabihoone valmimisega suureneb piirivalveameti tegevuse efektiivsus ning mis kõige tähtsam, ameti töötajad saavad kaasaegsed nõuetekohased tööruumid, mis on omakorda aluseks parema töömotivatsiooni loomisel.

Piirivalveametile paigaldavad uue piirivalveameti peadirektor kindralmajor Harry Hein, sisejulgeoleku asekantsler Kalev Timberg, AS Kalev nõukogu esimees Heino Priimägi ja AS EMV Skanska juhatuse esimees Jaanus Ots.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC