Pindi Kinnisvara ja Baltreal Invest tõid turule uue koduvahetusteenuse

Pindi ja Baltreal Invest tõid turule koduvahetusteenuse, mis aitab inimestel vältida koduvahetuse bürokraatlikku asjaajamist ning müügi- ja ostuprotsessi mitmekordselt kiirendada. Vana eluaseme müügil antakse kuni 60% selle väärtusest kohe rahana kätte, et uue kodu ostjal tekiks võimalus selle sissemakse koheselt tasuda.

Uue teenuse näol on tegemist täisteenusega, mis sisaldab endas kombineeritult nii laenuteenust kui müügi vahendusteenust. Kui klient on leidnud endale sobiva elamispinna, pöördub ta Pindi poole sooviga anda oma vana korter müüki ning kasutada koduvahetusteenust. Peale müüdava eluaseme hindamist väljastab Baltreal Invest teenuse kasutajale laenuna 60% selle väärtusest. Laenusummast arvestatakse maha teenustasu, milleks on 5,5% hinnatud vara väärtusest, inimesel puudub igakuiste laenumaksete kohustus.

Kõik laenu saamisega kaasnevad kulud (hindamisakti koostamise tasu, notaritasu, riigilõiv, kindlustusmaksed jne) kannab Baltreal Invest. Kui müüdavale varale on ostja leitud ja müügitehing toimunud, maksab klient saadud müügihinnast tagasi laenusumma ning tasub kinnisvarabüroole vahendustasu, milleks on 4,5% müügihinnast.

Kliendi poolt makstav kogu teenustasu on 10% müüdava eluaseme turuväärtusest, mis üldjoontes on võrdne summaga, mida inimene protsessi omal käel läbi viies erinevates instantsides teenustasudeks, intressideks jne tasuma peaks.

Koduvahetuse täisteenust pakutakse elamispindadele, mille väärtus jääb valdavalt vahemikku 300 000 kuni 835 000 krooni. Sellise väärtusega tehingud hõlmavad ühte suuremat osa turul käesoleval hetkel sõlmitavatest tehingutest.

Uue teenusega väljatuleku tingis eelkõige klientidest lähtuv vajadus – inimestele antakse võimalus, mida neil varem ei olnud. Uue kodu ostu saab finantseerida veel enne olemasoleva vara realiseerimist, sealjuures võtmata igakuist laenumaksete kohustust, mis võib osutuda takistuseks uue eluaseme tarbeks võetava laenu taotlemisel. Selline lahendus on eriti aktuaalne tänases turusituatsioonis, kus müügiperioodid on endiselt lühikesed ja paremate arendusprojektide korterid broneeritakse lühikese aja jooksul.

Teenuse eesmärk on anda kliendile võimalus muuta koduvahetuse protsess võimalikult kiireks, lihtsaks ja mugavaks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC