Reinvest24: Balti riikide kinnisvaraturu hetke seis ja tulevikupotentsiaal

Reinvest24Balti riigid on pärast Nõukogude Liidu lagunemist läbinud üsna pika tee. Euroopa Liitu astumine tõi endaga kaasa rohkem kaubandust, võimalusi ja tänapäeval on linnad nagu Tallinn ja Riia muutumas kosmopoliitseteks sõlmpunktideks, eriti kui tegemist on kinnisvarainvesteeringutega Balti regioonis. Balti riigid on tuntud oma lummavate idufirmade, maailma juhtivate IT ja plokiahela (blockchain) arengute poolest, kuid kinnisvaraturg väärib täpselt sama palju tähelepanu, kuna seal toimub palju muutusi ja veelgi rohkem on tulemas.

Mis toimub Balti riikide kinnisvaraturul praegusel hetkel?

Uuringud näitavad, kuidas Balti majandus kasvab. Madalate tööhõivemäärade ja rahvusvaheliste ärisuundumuste tõttu saavad Balti [households can now afford more] leibkonnad nüüd endale rohkem lubada [households can now afford more] kui kunagi varem. Uuringud näitavad, et Balti riikide majandus on kasvuteel. Lisaks on palgakasvu määrad Balti riikides võrdsed üldise hinnakasvuga. Seega kogeme kasvavat turgu, kus tõuseb nõudlus igasuguste kinnisvara järele, nii üüritavate pindade kui ka eluasemete järele.

Balti riigid saavad innustust Skandinaaviast

Balti riigid, eelkõige Eesti ja Läti, võrdlevad end Skandinaavia kinnisvaraturuga, eeskätt Soome ja Rootsi turgudega. Soome on alati järginud Rootsi eeskuju. Teisel pool Läänemerd on aga Eesti tugevalt Soome mõju all. Ka Soome investorid on Eestis populaarsed, kuna kinnisvarahinnad on madalamad, ometi on renditulu kolm korda suurem. Riia seevastu kõnnib Eesti jälgedes, kui tegemist on kinnisvaraturuga, võõrustades igal aastal üha rohkem ja rohkem rahvusvahelisi investoreid.

Üldiselt saab täna Balti kinnisvaraturgu võrrelda mõne aasta taguse Skandinaavia turuga. Näiteks võib Eesti 2007. aasta majanduslangust võrrelda Rootsi kinnisvaramulliga 1992 [Sweden’s real estate bubble in 1992]. Alates sellest ajast on kinnisvarahinnad Eestis pärast 2007. aasta majanduslangusest järk-järgult tõusnud. Nüüd, üle 10 aasta hiljem, on veel palju ruumi kasvuks, et vastata välismaalaste, investorite ja uue põlvkonna suure sissetulekuga IT ja start-up sektorites töötavate inimeste nõudmistele.

Balti kinnisvaraturg pole veel oma tipptaset saavutanud

Meie Balti kinnisvaraturg on suhteliselt varajases staadiumis, millel on palju potentsiaali kasvuks järgmise 10-20 aasta jooksul. Arvestades asjaolu, et 90-ndate alguses asusid peamised kinnisvaraarendused linnakeskustes ja linnapiirkondades, võime tänapäeval täheldada, et erinevad linna äärealad on muutunud uuteks tõusvateks ja suure tulevikuga piirkondadeks, mis toodavad suurt tulu.

Sarnaselt juhtivate turgudega, kaasa arvatud Ühendkuningriik ja Saksamaa 20. sajandi lõpus, on Balti riigid hakanud alates iseseisvumisest õitsema ja looma uut tõusulainet. Seega on veel palju majanduskasvu- ja arengupotentsiaali, eriti kui tegu on pikaajaliste kinnisvarainvesteeringutega.

Tohutu areng ja nõudlus Riias ja Tallinnas

Kui Balti riigid astusid Euroopa Liitu, leidsid paljud taiplikud rahvusvahelised investorid endale häid võimalusi Eesti ja Läti pealinnades, eriti vanalinna aladel. Kuid sellest ajast alates on mõlemad linnad oluliselt kasvanud, palju kiiremini kui algselt oodati. Näiteks on piirkonnad, mis olid kunagi tuntud oma ebameeldiva Nõukogude arhitektuuri poolest, muutunud nüüd tehnikakeskusteks ja ülikoolilinnakuteks.

Veelgi enam – ka „naaberküladest“, mida kunagi peeti „linnast väljas” aladeks, on nüüd saanud populaarsed elamupiirkonnad ja eeslinnad. Kokkuvõtteks võib öelda,  et on palju imetleda ning veelgi enam avastada, kui tegemist on kinnisvaraga Riias ja Tallinnas.

Praegu on parim aeg investeerida Balti kinnisvaraturgu

Reinvest24 on  Eestis baseeruv kinnisvarainvesteeringute platvorm, lugematute maailmamuutvate idufirmade sünnikoht. Nüüdseks on meie kogutulu olnud 14.6%.  Arvestades aga praegust kinnisvaraturu arengut, oleme kindlad, et näeme järgnevatel kuudel jätkuvalt positiivset kasumit. Avastage meie investeerimisomadused ja kasutage ära investeerimisviis, mis tagab teile nii igakuise tulu renditulust kui ka pikaajalise kapitali kasvu. Looge oma passiivse sissetuleku täiendav allikas Reinvest24 abil!  — Investeeri Balti riikide kinnisvarasse.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC