Riigi Kinnisvara: Mõdriku üliõpilaselamu-õppehoone arhitektuurikonkursi

Riigi Kinnisvara / RKASRiigi Kinnisvara kuulutas välja Tallinna Tehnikakõrgkooli Mõdriku õppekeskuse üliõpilaselamu-õppehoone arhitektuurivõistluse, mille eesmärk on Mõdriku mõisakompleksi rikastava uue hoone arhitektuurse eskiisi väljatöötamine. Õppekeskus asub Tiigivahe teel, Mõdriku külas Vinni vallas.

2019. aasta sügisel Tallinna Tehnikakõrgkool ja Lääne-Viru Rakenduskõrgkool ühinesid ja selle tulemusena moodustati regioonis TTK Teenusmajanduse instituut, mis asub Mõdriku õppekeskuses Lääne-Virumaal. Teenusmajanduse instituudis omandab rakenduskõrgharidust ca 700 üliõpilast, ettevõtetele ja avalikule sektorile pakutakse rakendusuuringuid, täienduskoolitusi ning nõustamist innovatsiooni- ja arendusküsimustes.

Riigi Kinnisvara arhitekt Kalle Komissarovi sõnul on avalikud arhitektuurivõistlused äärmiselt sobiv viis kvaliteetse arhitektuuri tellimiseks. „Mõdriku mõisa ajaloolise keskkonna väärtustamiseks tuleb teha väga kaalutud ja kvaliteeti arvestav otsus ning selleks ei sobi hinnapõhiste riigihangete formaat,“ lisas Komissarov.

Hoone peamine eesmärk on majutada kuni 116 üliõpilast ja külalisi (õppejõude, välisüliõpilasi) ning lisafunktsioonina võimaldada keskuses pakkuda oma köögiga toitlustamist ja võimalust korraldada suuremaid konverentse-seminare. Hoonesse tuleb planeerida ka üks digitaalne õppe-simulatsiooniruum, kus peab olema vee- ja kanalisatsiooni võimalus. Üliõpilaselamu-õppehoone eeldatav suletud netopind on ca 2400 m2.

Ideekonkursi osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 8. oktoober 2020 kell 15.00. Ideekonkursi preemiafond on kokku 16 000 eurot.

Õppetöö korraldamisel suurematest linnadest väljas on väga oluline üliõpilastele tagada majutusvõimalused, kuna toimiv üüriturg vajalikus mahus puudub. Mõdrikul asub hetkel 1957. aastal valminud üliõpilaselamu, mida on aastate jooksul korrastatud ja remonditud, kuid ruumiplaan on jäänud algseks. Tänapäevased energiatõhususe nõuded, hoone elukaare kulud ning loomulikult üliõpilaste ootused mugavustele ja privaatsusele on aga ajas väga palju muutunud. Olemasolev üliõpilaselamu on amortiseerunud ning põhjalikul rekonstrueerimisel puudub majanduslik mõttekus. Seetõttu on mõistlik vana üliõpilaselamu lammutada.

Teenusmajanduse instituudi peahoone asub 18. sajandi lõpul valminud Mõdriku mõisas, mis on Virumaa ühe esinduslikuma mõisaansambli erandliku arhitektuuriga härrastemaja. Lisaks peahoonele toimub õppetöö ka teistes mõisakompleksi kuuluvates renoveeritud hoonetes nagu viinavabrik ja tall. Hooned asuvad kenas ja hooldatud mõisapargis, mida ilmestavad väikesed veesilmad.

Žüriisse kuuluvad esimees Lauri Peetrimägi Tallinna Tehnikakõrgkoolist, ehitusnõunik Erik Keskküla Vinni vallavalitsusest, Maarja Kask, Emil Urbel ning Angeelika Pärna Eesti Arhitektide Liidust. Žürii koordinaator on Ivar Lubjak OAAS Arhitektidest.

Ideekonkursil osalemiseks, teavituste saamiseks ja küsimuste esitamiseks läbi e-riigihangete keskkonna peavad osalejad avaldama oma kontaktandmed, registreerudes hangete keskkonnas aadressil https://riigihanked.riik.ee „hankes osalejad“ lehel. Riigihange „Tallinna Tehnikakõrgkooli Mõdriku õppekeskuse üliõpilaselamu-õppehoone arhitektuurivõistlus” on avaldatud riiklikus riigihangete registris, hanke viitenumber on 224563.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine