Sakret prognoosib 2016. aastal Eesti ehitusturu kasvu

SakretEesti üks suurematest kuivsegude tootjatest, Mäo tehase omanik Sakret OÜ, prognoosib, et tuleval aastal kasvab ehitusturg 2-3 protsenti. Ettevõtte enda ootused 2016. aastaks on optimistlikumad, oodates 5-8 protsendilist kasvu.

„Mitmete prognooside kohaselt on eesoleval aastal ehitussektori kasv olematu või lausa negatiivne. Meie siiski nii pessimistlikud ei ole ja usume, et ehitussektori kasv võiks jääda 2-3 protsendipunkti juurde,“ rääkis Sakret OÜ tegevjuht Ahto Leitud. „Kasvu tagab teatav stabiilsus riigisektori tellimustes ja samuti investeeringud infrastruktuuri,“ lisas Leitud.

Ehitusturu nõrka kasvu võib mõnevõrra kompenseerida kasv erasektoris. Sellele loodab Sakreti tegevjuht, kes ei ülehindaks riigisektori rolli ehitusturu kasvus. Tema hinnangul jääb see pigem tagasihoidlikuks.

Sakreti enda väljavaade 2016. aastaks on mõnevõrra optimistlikum. Ettevõte loodab tuleval aastal turuosa kasvatada 5-8 protsenti, seda eelkõige konkurentide ja tehtud investeeringute arvelt – hiljuti on ettevõte oluliselt investeerinud nii oma meeskonda kui ka tehnikasse. Sakret prognoosib ka ekspordi kasvu.

„Aastal 2016 kasvab Sakreti müügimeeskond veelgi. Meie üks plaanidest on tugevdada oma positsiooni arhitektide ja projekteerijate suunal,“ sõnas Ahto Leitud, kelle hinnangul on Sakret ainuke kuivsegude tootja Eestis, kes rasketel aegadel suurendab mehitatust.

Hetkel Sakretis on arendamisel mitmeid uusi tooteid, mille mõju ettevõtte majandusnäitajatele saab loodetavasti jälgida juba 2016. aasta teises pooles. Sakret peab oluliseks, et oma töös lähtutaks teadmistepõhisest tegevusest, mistõttu on ettevõttega liitumas ka nii-öelda värsket verd Tallinna Tehnikaülikoolist.

Sakreti bränd loodi USAs 1936. aastal. Praegu on Sakret Grupp maailma suurim ehituslike kuivsegude tootja, kel on kokku üle 60 frantsiisilepingu alusel töötava tehase. Lätis avati Sakreti tehas 2004. aastal, 2007. aasta suvel alustas tööd Sakreti tehas Eestis, 2008. aasta suvel avati tehas Leedus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika