Segadused maailmamajanduses lükkavad kinnisvarahinnalanguse peatumise määramatusse tuleviku

Elamispindade pakkumishindasid kajastav KV.EE Indeks jätkab juba 33. nädalat ilma ühegi positiivse tõusuta suisa sirgjooneliselt langustrendi. Tänase seisuga on indeksi väärtuseks 90,5 punkti, mis teeb aastaseks languseks 14 protsenti.

KV.EE indeks on olnud languses alates aprillist 2007 ning jõudnud tänaseks 2006. aasta märtsi tasemele. 2007. aasta aprillikuisest tipust on indeks langenud 16,7 protsenti.

Võrreldes reaalsete korteriomanditehingute keskmiste hindade muutusega, mis on langenud juba pea veerandi võrra, tuleb märkida, et pakkumishinnad on suhteliselt vähe langenud. See aga tähendab, et pakkumishindadel on jätkuvalt ruumi langemiseks. Viimast kinnitab ka enam kui napp kinnisvaratehingute arv, mis samuti langustrendis kivina kukkumas.

Maailmamajanduses valitsev segadus on pannud löögi alla kogu maailma majandussüsteemi. See tähendab, et paraku ei ole ka Eestis niipea majanduse taastumist oodata ning kinnisvaraturgu toitvad laenukraanid jäävad veel pikaks ajaks suletuks. Nii ei ole optimistlike meeleolude tekkeks veel lähitulevikus põhjust ning oodatav kinnisvarahindade langus lükkub järgmise aasta sügisest veelgi kaugemale.

KV.EE Indeks

KV.EE Indeks

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC