Selver sõlmis kavatsuste protokolli Tirsi kauplusteketi opereerimiseks

Eile, 9. veebruaril sõlmisid Eesti kapitalil põhinev jaekaubanduskett Selver ja suurim kauplustekett Tirsi kavatsuste protokolli, mille kohaselt Tirsi kolmes Tartus asuvas kaupluses ja Tirsi tulevastes Tallinna ja Pärnu kauplustes hakkab opereerima Selver.

Pooled loodavad tehingu lõpuni viia lähema kolme kuu jooksul, tehingu üksikasju kommenteerivad pooled peale müügi- ja üürilepingute sõlmimist.

“Selveri eesmärgiks on olla üle-eestiline jaekaubanduskett – on Eesti suuruselt teine linn, kus Selver pole siiani olnud esindatud,” selgitas AS-i A-Selver juhataja Ain Taube. “Selveri supermarketite avamine Tartus mõjub kindlasti elavdavalt kohalikule jaekaubandusturule. Tirsi kauplused koonduvad peale tehingu toimumist Selveri kaubamärgi ja kontseptsiooni alla.”

“Tirsi on suutnud üles ehitada eduka ja populaarse kauplusteketi,” sõnas Ain Taube. “2005. aastast on Selveri jaoks kujunemas laienemiste aasta – täiendavalt avame kauplused Võrus ja Valgas ning ühe kaupluse Tallinnas Sõle tänaval.”

Tirsi Grupi juhatuse liige Toomas Määrits ütles, et Tirsi on saavutanud 9 aastaga

Tartumaal arvestatava, ca 30%-se turuosa. “Usun, et on kasulik mõlemale osapoolele, sest Selver saab hea stardipositsiooni turul ning meie saame jätkata ja laiendada kinnisvaraarendust,” lisas Toomas Määrtis.

9. veebruaril allkirjastasid AS A-Selver, AS Tirsi Kinnisvara ja peamiselt jaekaubandusturul tegutsev OÜ Tirsi Grupp kavatsuste protokolli, mille kohaselt peavad pooled läbirääkimisi Tirsi Grupile kuuluvate Tartus asuvate supermarketite opereerimisõiguse ning selleks vajalike ettevõtte varade ja õiguste omandamiseks.

AS A-Selver kavandab sõlmida AS-iga Tirsi Kinnisvara üürilepingud supermarketite opereerimiseks: Tartus aadressidel Turu 37a, Kalda tee 43 ja Ringtee 76/78; Pärnus Suur-Jõe 57 ja Tallinnas Mustakivi tee 3a. Pooled kavatsevad tehingu lõpule viia kolme kuu jooksul kavatsuste protokolli allkirjastamise hetkest, mille toimumise peab eelnevalt heaks kiitma ka Konkurentsiamet.

Selveri https://www.selver.ee/ ketti kuulub hetkel 11 kauplust, millest seitse asuvad Tallinnas ja neli maakonnakeskustes – Viljandis, Pärnus, Rakveres ja Kuressaares. Sellel aastal avab Selver veel kolm kauplust – Vilja Selveri Võrus, Selveri ja Selveri Tallinnas Sõle tänaval. Selveri super- ja hüpermarketite kett kuulub börsiettevõtte kontserni. Selver annab tööd 1070-le inimesele. Ettevõtte 2004. aasta käive oli 1,47 miljardit krooni.

Tirsi Grupp ) on asutatud 1995. aastal. Ettevõtte tegevusalaks on esmatarbekaupade jae- ja hulgimüük. Tänaseks opereerib Tirsi Grupp Tartus kolme supermarketiga. annab tööd 420-le inimesele. OÜ Tirsi Grupp 2004. aasta auditeerimata brutokäive oli 613 miljonit krooni.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC