Sõnumid Swedbanki privaatpanganduse kevadiselt seminarilt

Täna toimus Swedbankis kinnisvaraturu trendidele keskendunud Swedbanki privaatpanganduse kevadine seminar, kus üheks peaesinejaks oli EfTEN Capitali tegevjuht Viljar Arakas.

Arakase sõnul on aenenud maailma keskpankade rahapoliitikast tingitud odavate intressimäärade ja hüppeliselt suurenenud rahapakkumise keskkonnas maailmas keeruline leida regiooni, kus ärikinnisvarahinnad langeksid.„Odava raha mõju on kinnisvaraturul võimatu eirata, samas on erasektori võlgnevus täna siiski oluliselt suurem kui eelmise hinnakasvu tsükli alguses, 2004. aastal, mis nõudluse poolelt edasist hinnatõusu pidurdab.“

Tema sõnul on kummalisel kombel raha Eesti kinnisvarasektori jaoks täna veelgi odavam kui Saksamaal ja Prantsusmaal, samas soovitab ta käituda laenu võttes ettevaatlikult: „Finantsvõimendusega mängimine on sama, nagu lõvipoja võtmine – alguses on ta tore ja armas, kuid ühel hetkel kasvab ta suureks ja sööb su ära,“ sõnas Arakas tänasel seminaril.

Kui jätta Arakase sõnul aga kõrvale need üksikud kurvad juhtumid, kus näiteks lapsed on pantinud oma vanemate varad uue kodu soetamise sissemakse tegemiseks, poleks pankade kätte täna jäänud kinnisvara vaadates Eestis kriisi nagu olnudki. „Kliendina vaadates võin öelda, et pangad on käitunud kriisi käigus väga vastutustundlikult,“ märkis Arakas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

93 − 86 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.10.2021 Kasutusluba ja selle taotlemine