Statistika: 2018 III kvartalis valminud eluruumide arv vähenes

Tõnu ToomparkStatistikaameti andmetel 2018 III kvartalis valmis ehk sai kasutusloa 1395 eluruumi. Valminud eluruumid epindala oli 129 400 m². Keskmine valminud eluruumi pindala oli 92,8 m².

Eelmise aasta vastavate näitajatega võrreldes vähenes valminud eluruumide arv 6% ja nende pindala 2%. See tähendab, et tänavu valminud eluruumi keskmine pindala oli aastatagusest suurem.

Tallinnas valmis ehk sai kasutusloa 2018 III kvartalis 654 eluruumi. Tallinnas vähenes kasutusloa saanud eluruumide arv aastataguse ajaga võrreldes 5%.

Väiksem valminud eluruumide arv oli kindlasti üks põhjus, mis 2018 III kvartali korterite ostu-müügitehingute arv eelmise aastaga võrreldes vähenes.

Arvestades minevikus ehitusloa saanud ja hetkel ehituses olevate eluruumide märgatavat mahtu võib prognoosida, et langus valminud eluruumide arvus on pigem ajutine.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

toom

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 5 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest