Statistika: Valminud eluruumide arv kasvas aastaga üle kolmandiku võrra

Tõnu Toompark2017 III kvartalis sai statistikaameti andmetel Eestis kasutusloa 1475 eluruumi. Kasutusloa ehk valminud eluruumide pindala oli 131 100 m². See teeb keskmiseks kasutusloa saanud eluruumi suuruseks 88,9 m².

Aastataguse ajaga võrreldes suurenes kasutusloa saanud eluruumide arv 36 ja pindala 23% võrra. Kasutusloa saanud eluruumide arv suurenes pindala juurdekasvust märgatavalt rohkem seetõttu, et valminud eluruumide seas suurenes enam korterite osakaal. Korterite keskmine pindala on väiksem, kui valminud eluruumidel keskmiselt.

Tugev valminud eluruumide arvu tõus viitab selgelt väga aktiivsele arendusturule. Pidades silmas märgavatas kasvus olevat eluruumide ehituslubade arvu ja hinnates pealinna siluetis laiutavate kraanade arvu võib julgelt prognoosida, et eluruumide valmimine jätkab kasvu lähitulevikuski.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC