Statistika: eluruumide valmimine kasvas aastaga 19%

Tõnu Toompark2016. aastal sai statistikaameti andmetel Eestis kasutusloa kokku 4732 eluruumi. Aastaga suurenes valminud ehk kasutusloa saanud eluruumide arv 19%.

Kasutusloa saanud eluruumide pindala oli eelmisel 2016. aastal 465 000 m². See näitaja kerkis aastaga 17%. Kasutusloa saanud eluruumide arvust väiksem pindala juurdekasv näitab, et kasutusloa saanud eluruumide keskmine pindala vähenes.

2015. aastal kasutusloa saanud eluruumide keskmine pindala oli 100 m². 2016. aastaks vähenes see 98 m² peale. Keskmise eluruumi pindala vähenemise taga on professionaalne kinnisvaraarendus, kes tegutseb valdavalt korterite ehk väiksema pinnaga eluruumide sektoris.

Eluruumide ehituslubade statistika kinnitab, et 2017. aastal valmib ehk saab kasutusloa veel rohkem eluruume kui aasta tagasi. Prognoosida võib, et juurdekasv tuleb 10-20% nii eluruumide arvu kui pindala osas.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

1 + 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!