Statistika: 2019 III kvartali korteritehingute hinnatõus hüppas 10,5% peale

Tõnu Toompark2019 III kvartalis tehti Eestis maa-ameti andmetel kokku 6119 korteritehingute. Tehingute keskmine hind oli 2332 €/m². Aastatagusega võrreldes suurenes korteritehingute keskmine hind 10,5%.

Tallinna korteritehingute hind oli samal ajal 2757 €/m². Tallinna tehingute aastane hinnakasv oli 9%. Väljaspool Tallinnat asuvate korterite keskmine tehinguhind kallines aastaga 7,4%.

Korteritehingute suure hinnatõusu näitaja taga on osalt väga aktiivne korteriturg suurematest keskustest väljaspool. Sealsete üsna madala ruutmeetrihinnaga korterite puhul pole tõepoolest imekspandav näha kahekohalise numbriga kirjutatavaid hinnakasvu näitajaid.

Teine teema on uute korterite aktiivne arendamine, mis aeg-ajalt toob tehingutesse suurema portsu uusi kortereid. Sellisel puhul kergitab uute korterite osakaalu suurenemine näiliselt keskmist hinda. Selline hinnatõus ei ole aga laiendatav kogu korteriturule. Võrreldes samaväärsete kinnisvaraobjektide tehinguhindu võib öelda, et näiteks Tallinna korterid on viimastel aastatel aasta baasil kallinenud 4-6%.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika