Statistika: 2021 I kvartali keskmine korteritehingu maksumus on 129 000 eurot

Tõnu Toompark2021 I kvartalis maa-ameti andmetel Tallinnas tehtud 2557 korteritehingu keskmine hind oli 2243 €/m². Tehingute mediaanhind oli 2145 €/m². Aastaga kerkis keskmine Tallinna korteritehingute arv 9,2 ja mediaanhind 7,8%.

Tallinna korteritehingu keskmine maksumus oli 2021 I kvartalis ligikaudu 129 000 eurot. Keskmise tehingu maksumus kerkis aastaga 12,8%.

Üsna kõrge keskmine tehingu maksumus ja keskmine ruutmeetrihind viitavad jätkuvalt suurele uute ehk kallimate tehingute osakaalule.

Tehingute struktuuri ehk uute ja vanemate korterite vahel jagunemise kõrval näitab kõrgem hind selgelt, et kinnisvara väärtus on kasvanud. Aktiivne korteriturg ehk kõrge tehingute arv näitavad, et hindadel on pigem põhjust liikuda jätkuvalt tõususuunas.

Korterituru aktiivsus lubab lisaks arvata, et hinnatõus on lähiajal pigem kiirenemas kui aeglustumas.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC