Statistika: 2020. a tehti Eestis korteritehinguid aastatagusest 5,7% vähem

Tõnu Toompark2020. a tehti maa-ameti andmetel Eestis kokku 21 851 ja Tallinnas 8895 korteritehingut. Aastataguse ajaga võrreldes jäi tehinguid vähemaks vastavalt 6 ja 9%. Väljaspool Tallinnat tehti 2020. a korteritehinguid 12 956 ehk eelmisest aastast 3,2% vähem.

Pole saladus, et tehingute arvu vähenemise taga oli mullukevadine koroona-rünnak, mis peletas korteriostjad ajutiselt turult minema. Suveks-sügiseks aga turg taastus. Talve hakul tehti tehinguid juba rekordilisel määral.

Nii võib öelda, et kui 2020. a algas väga aktiivse korterituruga ehk kõrge tehingute arvuga, siis samal moel ka aasta lõppes.

Teisisõnu võib 2020. a kevadist tehingute arv nimetada ajutiseks korrektsiooniks, mis õige pisut pikemas perspektiivis korteriturgu kitsamalt ja elamispindade turgu laiemalt suurt ei seganud.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

56 − = 55

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.01.2022 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?