Statistika: 2021. a eluruumide ehitamisega alustamiste maht oli rekordiline

Tõnu Toompark

Statistikaameti andmetel alustatid 2021 IV kvartalis Eestis 2195 eluruumi ehitamisega. Kogu 2021. a jooksul oli eluruumide ehitamisega alustatud eluruumide arv 10 433.

Eluruumide ehitamisega alustamise maht oli 2021. a rekordiline. Ehitamisega alustamise suure mahu tagamaa on olnud tugev eluruumide ostunõudlus. Samuti on väga suur olnud ühepereelamute arendamise mahud, kus hoone ehitatakse sageli iseendale.

 Eluruumide ehitamise maht oli 2021. a küll rekordiline, kuid trend on ehitamisega alustamise vähenemise suunas. Vähesema ehitamisega alustamise tagamaa on olnud asjaolu, et professionaalse arendustegevuse epitsentrites ehk peamiselt Harjumaal on puudujääk nii arenduskõlbulikest kruntidest ja ehituslubadest.

Samuti on probleeme olnud ehitusteenuse ja -materjalide hindade ja kättesaadavusega, mis on arendustegevust pärssinud.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC