Statistika: 2021 II kvartalis püsis korteritehingute arv väga kõrgel tasemel

Tõnu Toompark

Maa-ameti andmetel toimus Tallinnas 2021 II kvartalis 2706 korteri ostu-müügitehingut. Aastataguse koroonakriisi tipphetkega võrreldes on tänavune tehingute arv 68% kõrgemalt. Samuti on tegemist viimase viie aasta rekordilise tehingute arvuga, kui võrrelda sesoonse kinnisvaraturu teiste kvartalite infot.

Viimase viie aasta esimeste kvartalite võrdluses oli ka käesoleva 2021. aasta esimese kvartali tehingute arv rekordiline.

Tehingute arvu kasv erinevates Tallinna linnaosades on olnud suhteliselt ühtlane. Tehinguid on juurde tulnud kõikidesse linnaosadesse. Suurima tehingute arvuga paistavad teiste linnaosade seast silma Kristiine ja Põhja Tallinn, kus II kvartalis oli aastatagusega võrreldes vastavalt 148 ja 100% rohkem tehinguid.

Kuude lõikes võib tähendada mõningat turu jahenemist. Kvartali lõikes on ikkagi kokku tulnud rekordiline kvartal. Kinnisvaraturuolukord ei ole olulisel määral muutunud. Seega võib arvata, et ka aasta kolmandas kvartalis näeme kõrget tehingute arvu, mis ajaloolisest keskmisest kohe kindlasti allapoole ei lange.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2022 Kinnisvara hindamise ABC