Statistika: ettevõtete kinnisvaralaenude käive kasvas aastaga 40%

Tõnu ToomparkEesti panga andmetel oli 2018 I kvartali seisuga ettevõtetele antud kinnisvaralaenude jääk 3,4 miljardit eurot. Aastataguse ajaga võrreldes on see näitaja 3% võrra madalamal.

Enam ehk 13,3% on vähenenud laenud kaubanduspindade arendamiseks. Kõige rohkem on kasvanud eluasemete arendusprojektide finantseerimise laenude jääk. Eluasemete arendusprojektide laenude jääk oli 2018 I kvartali lõpu seisuga 120 miljonit eurot ehk 13,5% aastatagusest enam.

Vaatamata kinnisvaralaenude jäägi vähenemisele on laenude käive kasvanud. 2018 I kvartalis väljastasid pangad äriettevõtetele kinnisvaralaene 237 miljoni euro väärtuses. See on aastatagusest 40% rohkem.

Seejuures vähenes eelmise aasta I kvartaliga võrreldes ainult lao- ja tootmispindade finantseerimiseks antud laenude käive. Teistes segmentides anti tänavu välja rohkem uusi laene kui aasta tagasi.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

85 − 81 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!