Statistika: Eluasemelaenude käibekasv võttis hoo maha

Tõnu Toompark2018 III kvartali jooksul andsid Eestis tegutsevad pangad Eesti panga andmetel uusi eluasemelaene välja 435,3 miljoni euro väärtuses. Aastataguse ajaga võrreldes kasvas laenude väljastamine väga napi 2,3% võrra.

Madal uute laenude käibe kasvumäär on tingitud tagasilöögist eelkõige korteritehingute arvus. 2018 III korteritehingute arv Tallinnas kui suurimas ja kallimate hindadega turu piirkonnas vähenes aastataguse ajaga võrreldes 7,8%.

Aeglaselt, kuid siiski kasvav laenukäive viis järjekordse rekordini eluasemelaenude jäägis. 2018 III kvartali lõpu seisuga oli tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude jääk 7450 miljonit eurot.

Aastatagusest ajast on see 6,8% enam. Vähene laenukäibe kasv võttis laenu jäägi kasvul pisut tempot maha. Siiski on 6,8% jäägi suurenemine pigem kiire.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 4 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!