Statistika: hoonestamata maa tehingute arv kasvas aastaga 27 protsenti

Kinnisvaraanalüütik Tõnu ToomparkNoolena taevasuunas sööstnud korteritehinnad on kinnisvaraturgu kallutanud maade-majade turu poole. Korteri müügist on hõlbus finantseerida maatüki ostu, kuhu uus elamine ehitada. Samuti on hetkel kasutatud elamu ostmine soodsam uue elamu ehitamisest. Samuti on aktiivsem äriotstarbelise kinnisvara turg.

Nii on hoonestamata maa tehingute arv kasvanud 2014 II kvartalis 3722 tehinguni. Aastaseks juurdekasvuks teeb see muljetavaldava 27%. (Siin tuleb märkusenea välja tuua, et see tehingute arv sisaldab nii elamumaatehinguid, kui ka tehinguid muu sihtotstarbega maadega.)

Vaikselt kerkivate maahindade valguses on tehingute käive aastaga kerkinud 119 miljoni euroni. Siin on aastane juurdekasv 42%.

Hoonestatud maa tehingute puhul on juurdekasvud pisut tagasihoidlikumad. 2014 II kvartalis tehti Eestis 1961 hoonestatud maa tehingut kogukäibega 159 miljonit eurot. Aastaga kasvas tehingute arv 13% ja tehingute käive 7%.

Hoonestamata maa tehingute väärtus (mln €, vasak telg) ja arv (parem telg)

Hoonestamata maa tehingute väärtus (mln €, vasak telg) ja arv (parem telg)

Hoonestatud maa tehingute väärtus (mln €, vasak telg) ja arv (parem telg)

Hoonestatud maa tehingute väärtus (mln €, vasak telg) ja arv (parem telg)

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal